Йосип Сталін та Степан Бандера
Йосип Сталін та Степан Бандера 5 канал

Стало відомо ставлення українців до Сталіна та Бандери: підсумки соцопитування

  Читайте по-русски
  Сталіна найбільш позитивно сприймає електорат ОПЗЖ і "Батьківщини"

  Більшість опитаних українців вважають діяльність Йосипа Сталіна як історичного діяча негативною для України, а діяльність Степана Бандери підтримав кожен третій житель нашої країни. Про це мовиться в результатах опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Українського центру економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова.

  З негативною роллю Сталіна для України погоджується більшість жителів у всіх регіонах. У західних і центральних областях так вважають 78% і 69% відповідно. На півдні і сході країни – по 45%. Крім того, у південних і східних областях майже 35% вважають діяльність Сталіна позитивною.

  Також стало відомо, що Сталіна найбільш позитивно сприймає електорат ОТЗЖ (20,5%) і "Батьківщини" (8%). Серед електорату "Батьківщини" роль Сталіна вважають "скоріше негативною" 62% опитаних, серед "Європейської солідарності" – 82,9%, "Слуги народу" – 67%, ОПЗЖ – 27,3%.

  Крім того, діяльність Степана Бандери позитивною для України вважають 32% громадян. Стільки ж вважають діяльність негативною. 21% вважає діяльність Бандери наскільки позитивною, настільки і негативною. У західному регіоні до нього позитивно ставляться 70%. У центрі країни 27% вважають діяльність позитивною. Стільки ж негативною. У південному регіоні до Бандери негативно ставляться 54%, у східному – 48%. Позитивно ставляться по 11% в обох регіонах. Молодь більш схильна вважати Бандеру історичною постаттю, чия діяльність була швидше позитивною для України.

  Соціологи з'ясували, що 36% прихильників "Слуги народу" вважають Бандеру позитивною фігурою, 27% – негативною. Серед прихильників ОПЗЖ його позитивно сприймають 4%, а 63% – негативно. 57% прихильників "ЄС" вважають Бандеру позитивною фігурою, а негативною – лише 12%.

  Нагадаємо, раніше стало відомо, як українці ставляться до Дня пам'яті та Дня перемоги.

  Попередній матеріал
  Катастрофа планетарного масштабу: 2020 року середній показник температури був найвищим за 3 млн років
  Наступний матеріал
  В Україні посилять вимоги для виходу на пенсію – що зміниться
  Loading...

  Зелений змій проти червоної імперії. Частина 2 – "Машина часу"

  Букринський плацдарм: піррова перемога Сталіна – "Машина часу"

  Колківська республіка: маловідомі факти про німецько-українську війну – "Машина часу"

  Колківська республіка: Німецько-українська війна – "Машина часу"

  Сталінський "закон про 5 колосків": 83% засуджених до страти були найбіднішіми селянами

  "Тримається на ногах – стріляй!": як НКВС запровадив "Великий терор" та легалізував масові вбивства