Інна Совсун
Інна Совсун 5 канал

Совсун пояснила, у чому важливість і недоліки вступу абітурієнтів з ОРДЛО без ЗНО

Читайте по-русски
Нещодавно Рада підтримала внесення змін до закону "Про вищу освіту", який дає можливість випускникам шкіл з окупованих територій вступати без ЗНО в українські виші

Ексзаступниця міністра освіти, народний депутат від "Голосу" Інна Совсун у програмі "Є СЕНС" на "5 каналі" пояснила, у чому важливість і недоліки вступу абітурієнтів з окупованих територій до університетів без зовнішнього незалежного оцінювання.

"З одного боку, у нас є питання національної безпеки. Ми всі розуміємо, що нам для цього треба зберігати контакт із людьми, які там проживають. В умовах, коли Росія їм пропонує просто приїхати і їх зарахують, Україна каже, що треба приїхати в Україну, пройти процедуру отримання атестату, скласти ЗНО, особливо з української мови і історії, яку вони 6 років не вчили. На фоні цього виглядає так, що Україна не дуже хоче їх бачити. Тому нам треба запрошувати сюди молодь", – сказала Совсун.

Вона додала: "З іншого боку, вступ до університету – це вирішальний момент у житті молодої людини. Звичайно, що вони хочуть відчувати справедливість у вступі. Коли комусь дають преференції, це викликає відчуття несправедливості. Тим паче, тут є ще одна річ. Якщо інша категорія вступає не результатами ЗНО, а за вступними іспитами, то ми розуміємо, що це також можливість для корупційних дій".

Повне відео розмови дивіться за посиланням:

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада підтримала внесення змін до закону "Про вищу освіту" № 3734, який дає можливість випускникам шкіл з окупованих територій вступати без ЗНО в українські виші.

Попередній матеріал
Турчинов: Найкращий захист України – мирне перезавантаження влади і припинення цього хаосу, вигідного Путіну
Наступний матеріал
Віддали чи анексували: хто винен в окупації Криму та кого ніколи не пробачить Зеленський
Loading...

Українські абітурієнти складають ЗНО з іспанської, німецької та французької мов – що варто знати

"Дискримінація дітей загиблих на Донбасі бійців" – у "ЄС" розкритикували зміни до закону "Про вищу освіту" щодо ЗНО

Рада дозволила випускникам шкіл з ОРДЛО вступати без ЗНО в українські виші

В Україні стартувало ЗНО з фізики – які умови проведення

Підліткам довелося штовхати зламаний автобус, щоб встигнути на ЗНО

До ЗНО з української мови не допустили 143 учасників