Княжицький
Княжицький 5 канал

"Дискримінація дітей загиблих на Донбасі бійців" – у "ЄС" розкритикували зміни до закону "Про вищу освіту" щодо ЗНО

Читайте по-русски
Переконують – документ порушує принцип конституційної рівності громадян

У фракції "Європейська солідарність" назвали дискримінацією дітей загиблих армійців внесення змін до закону "Про вищу освіту" №3734, які дають можливість випускникам шкіл з окупованих територій вступати без ЗНО в українські виші, інформує "5 канал".

Переконують – документ порушує принцип конституційної рівності громадян. Мовляв, якщо раніше на бюджет вступали за рівнем знань, то тепер за місцем проживання. А ще обурені, що до законопроєкту не долучили їхніх правок.

Це, зокрема, право на вступ до вишів дітей загиблих військових та виключення зі списку навчальних закладів вишів Міністерства внутрішніх справ та Міноборони для вступників з ОРДЛО, бо це може загрожувати національній безпеці України, переконані в "ЄС".

Кажуть – свідоцтво про середню освіту для таких вступників є підставою для вступу за квотами. А на тимчасово окупованих територіях таких документів українського зразка не видають. У фракції це називають легалізацією документів ОРДЛО.

"Слуги" фактично створили корупційний закон, який без жодних критеріїв дозволяє людям, які купуватимуть собі фальшиві довідки десь на окупованих територіях, вступати до українських вишів. Їм не потрібна допомога, їм не потрібна конституція. Їм не потрібна рівність. Їм потрібна корупція і скасування ЗНО під прикриттям дітей з тимчасово окупованих територій і з образою всіх українських ветеранів", – заявив нардеп Микола Княжицький.

І додав: "Закон лицемірний. У законі сказано, що їм платитимуть, але бюджет цього не передбачає. Тобто це просто "фількіна грамота" для цих людей з окупованих територій".

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада підтримала внесення змін до закону "Про вищу освіту" №3734, які дають можливість випускникам шкіл з окупованих територій вступати без ЗНО в українські виші. За рішення в цілому проголосували 310 депутатів.

 

Попередній матеріал
"Харківська сходка": у ДБР таємно призначили керівників із сумнівним минулим – ЗМІ
Наступний матеріал
Філатов обурився політичними переслідуваннями Петра Порошенка – відео
Loading...

Рада дозволила випускникам шкіл з ОРДЛО вступати без ЗНО в українські виші

В Україні стартувало ЗНО з фізики – які умови проведення

Через карантин планують знизити поріг складання ЗНО – подробиці

В Україні стартувало ЗНО з української мови і літератури – що треба мати із собою

ЗНО стартувало в Україні в умовах карантину: як готувались абітурієнти та хвилювалися батьки

В Україні стартувало ЗНО: як відбувається тестування в умовах карантину в Харкові