Полковник Ноздрачов
Полковник Ноздрачов 5 канал

Скандальна заява полковника Ноздрачова: що сказали в Генштабі ЗСУ та як відреагував Рух ветеранів – сюжет

Читайте по-русски
Його тимчасово відсторонили від посади начальника управління військово-цивільного співробітництва ЗСУ. Службове розслідування триватиме до 20 грудня

Олексія Ноздрачова – полковника ЗСУ, начальника Управління військово-цивільного співробітництва – відсторонили від посади. Скандал здійнявся через його висловлювання про можливість реінтеграції українських військових із російськими. Про відсторонення повідомили у військовій службі правопорядку ЗСУ. Службове розслідування триватиме до 20 грудня. Надвечір п'ятниці під стіни Міністерства оборони прийшли представники Руху ветеранів України. Близько півсотні активістів вимагали звільнити Ноздрачова. Репортаж Ганни Рибалки.

Полковник Збройних сил України з проросійською риторикою. Так представники Руху ветеранів України реагують на висловлювання начальника Управління військово-цивільного співробітництва Олексія Ноздрачова.

Скандал довкола своєрідного бачення полковником перебігу російсько-української війни розгорівся в четвер. Відповідаючи на запитання журналістки під час круглого столу, Олексій Ноздрачов заявив, що українські і російські військові разом з бойовиками на сході можуть помиритися. Якщо на те буде політична воля.

"Питання реінтеграції – це питання насамперед безпеки в державі. Я вас хочу запевнити, що і військовий-росіянин, які проти нас воювали і продовжують воювати, і навіть ті військові, які є в формуваннях Донецької і Луганської області, якщо буде прийняте рішення політичне і буде імплементоване – вони знайдуть, скажімо так, реінтегруються дуже швидко. Тому що крім національної ідеї, існують все ж військові якісь традиції", – заявив Ноздрачов.

Згодом у Генштабі ці висловлювання полковника назвали оцінювальним судженнями політичного характеру, які не відображають позиції Генштабу. Заявили – Ноздрачов не мав повноважень робити такі заяви. Згодом і сам начальник управління ЗСУ вибачився за свої слова.

"Під час круглого столу я допустив велику помилку, некоректно висловившись стосовно ветеранів і військовослужбовців, які виконують своє завдання. Я відверто помилився у своїх висловлюваннях і прошу мені пробачити цю помилку", – сказав полковник.

Попри вибачення, з півсотні активістів вимагають звільнити Ноздрачова з посади.

"Ретранслює свої думки, махаючи своїм язиком, на загальні маси людей, а потім ми побачимо в "Росія-24" і в інших помийниках російських, що в принципі вищий керівний склад, офіцер, виступає й каже, що ось можна помиритись і все буде добре. Ми прийшли сюди сказати, що ні, помиритися не вийде просто так", – наголосив представник Руху ветеранів Дмитро Шатровський.

"Що є важливим в цій заяві? Те, що оголосив від своєї особи полковник Ноздрачов, – це навіть не передбачається мирним планом уряду. Влада не говорила, що може бути перемир'я і амністія бойовиків і вбивць. Цей же конкретно амністував терористів і вбивць, він говорив про російських солдат і конкретно говорив про представників незаконних воєнізованих формувань", – зауважив Євген Карась, учасник Руху.

До учасників акції виходять представники генштабу. Кажуть: Ноздрачова від роботи вже відсторонили і розпочали службове розслідування. А скандальні висловлювання полковника засуджують.

"Позиція негативна, звичайно. Тому усунений від посади, на проведення цього розслідування. Ми його не підтримуємо. Ні, раніше такого з ним не було. Я не чув. Хто з "Сімиками" працював, скажіть чесно, хіба були коли проблеми?" – зазначив начальник штабу військової служби правопорядку ЗСУ Василь Максименко.

Полковник, який надумав реінтегруватися з бойовиками, під час зустрічі з активістами та керівництвом Генштабу, на яку пресу не допустили, писати заяву про звільнення відмовився. Його тимчасово відсторонили від посади начальника управління військово-цивільного співробітництва ЗСУ. Службове розслідування триватиме до 20 грудня.

Ганна Рибалка, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Ви тільки подивіться на ці погляди: Міноборони показало фото хвостатих друзів ЗСУ на передовій

Тварини на передовій
/
Тварини на передовій
/
Тварини на передовій
/
Тварини на передовій
/
Тварини на передовій
/
Тварини на передовій
/
Тварини на передовій
/
Тварини на передовій
/

Попередній матеріал
Справа Шеремета: як сам Антоненко коментує докази проти нього – включення з суду
Наступний матеріал
Загинули в день Нормандського саміту: двох молодих бійців поховали на Волині – обом не було й 30

Як змінилася українська армія за роки війни на Донбасі – сюжет

"З іскрою в очах": як змінилося обличчя ЗСУ за роки війни – репортаж

"Тут свято не відчувається": армійці про "подарунки" від окупантів до Дня ЗСУ біля Оріхового

"Українська армія, як Фенікс відродилася": у Маріуполі до Дня ЗСУ відправили панахиду за полеглими

"У вересні обіцяли демобілізацію – тоді й повернуся": останній день солдата Ернеста Хортіва

"Ми з вами – одна команда, яка дуже любить і захищає Україну": Порошенко відвідав поранених бійців