Хабар в ОАСК
Хабар в ОАСК 5 канал

Скандал в ОАСК: як пов'язані адвокати-хабарники з головою суду Вовком

Читайте по-русски
Скандально відомий Вовк закиди очікувано оцінив як провокацію з боку НАБУ

100 тисяч доларів хабаря: Окружний адміністративний суд Києва знову в епіцентрі скандалу і нових обшуків. На афері спіймали двох адвокатів, які брали участь у засіданнях цього суду. Одного з них затримали. Детективи НАБУ підтверджують, що один з адвокатів є родичем голови Окружного суду Києва Павла Вовка. Мовиться про його рідного брата Юрія Зонтова. Саме таке прізвище мав і Вовк до одруження, повідомляють ЗМІ. Як розгорталися події – у сюжеті журналіста "5-го" Мирослава Солонара.

Окружний адміністративний суд Києва – знову в центрі скандалу. За судом тривалий час пильнують усі антикорупційні органи України. І невипадково. Цього разу детективи НАБУ викрили двох адвокатів, які брали участь у засіданнях органу.

"Відповідно задокументовано протиправну діяльність двох адвокатів, які отримали неправомірну вигоду, сумою 100 тисяч доларів США", – повідомив старший детектив НАБУ Володимир Васильчук.

Є хабар – значить будуть обшуки. Слідчі дії пів дня тривали як в Окружному суді, так і в домівках фігурантів. Один із адвокатів, який попався на гарячому, є родичем голови Окружного суду Києва Павла Вовка. ЗМІ назвали його прізвище – це Юрій Зонтов. І, як твердять правоохоронці, саме Зонтов мав передати хабар у 100 тисяч доларів своєму братові, за сумісництвом чільнику суду Павлу Вовку.

"За подальше її передання голові Окружного адміністративного суду міста Києва за вирішення питання про винесення потрібного рішення одною із суддів цього суду", – зазначив детектив.

Скандально відомий Вовк такі закиди очікувано оцінив як провокацію з боку НАБУ. Антикорупціонерів назвав "цирковим правопорушним органом", а затриманого брата – "витратним матеріалом".

"Жодного стосунку до сьогоднішніх провокацій ані ОАСК, ані я, як його голова, не маємо. Мені, безсумнівно, шкода, що серед затриманих адвокатів називають ім'я мого брата. Його, вочевидь, просто використовують як "витратний матеріал" – для зведення особистих рахунків", – сказав Павло Вовк.

На відміну від Вовка, офіційної інформації про його брата Юрія Зонтова в мережі небагато. Утім його мобільний телефон є в реєстрі адвокатів. "5 канал" намагався зв'язатися з фігурантом справи, щоправда – без результатів. Головний редактор інтернет-видання "Цензор.Нет" Юрій Бутусов заявив, що Зонтов використовував статус співробітника Служби зовнішньої розвідки. Нібито для вивезення і приховування незаконно отриманих грошей.

"Вовк організував дуже законспіровану систему отримання хабарів. Завдяки роботі в розвідці Зонтов мав можливість використовувати офіційне прикриття і статус державного службовця, організовуючи виїзди до країн, в яких сім'ї було зручно зберігати вкрадене в Україні", – заявив головний редактор "Цензор.Нет" Юрій Бутусов.

Нині одного з адвокатів, якого викрили антикорупційники, вже затримали. Також готується повідомлення про підозру іншим фігурантам справи. Нагадаємо, що голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк помічений не лише в цьому скандалі. Йому та ще шістьом суддям ОАСК у НАБУ рік тому закинули захоплення державної влади. Але поки що привести Вовка принаймні на засідання суду правоохоронцям не вдалося, бо на заваді – суддівський імунітет.

Мирослав Солонар, Іван Лємєхов, "5 канал"

Попередній матеріал
Росія продовжує стягувати війська до українських кордонів – розвідка
Наступний матеріал
Скандальні недобудови банку "Аркада" в Києві завершить інша компанія
Loading...

Чи зможе "чесний" суддя Вовк заборонити "Партію Шарія" – "Час Ч"

Окружний адмінсуд Києва розгляне позов Мін'юсту щодо заборони "Партії Шарія"

Суддю Вовка вп'яте не змогли доправити до ВАКС для обрання запобіжного заходу

Досі не видно рішучих кроків з боку Зеленського для реформування Окружного адмінсуду – юристка

Нацрада з ТРМ подала три позови щодо анулювання ліцензії каналу "112-Україна" – ОАСК

Судове засідання по апеляції щодо націоналізації "ПриватБанку" перенесли на березень