Ірина Шиба, виконавча директорка фундації Dejure
Ірина Шиба, виконавча директорка фундації Dejure 5 канал

Досі не видно рішучих кроків з боку Зеленського для реформування Окружного адмінсуду – юристка

Читайте по-русски
Законопроєкт про обмеження повноважень ОАСК вже у парламенті, але з ОП не лунають заклики притягнути суддю Вовка до відповідальності, вважає Ірина Шиба

Незважаючи на вже поданий до парламенту законопроєкт, який має обмежити повноваження скандального Окружного адмінсуду Києва, поки немає реальних кроків чи закликів з боку Офісу президента для притягнення одіозного судді Павла Вовка чи решти суддів ОАСК до відповідальності. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказала виконавча директорка фундації Dejure Ірина Шиба.

"По суті, Павло Вовк, як і "чорт" чи "ангел" Аваков, мають надзвичайно велику владу над тим, що відбувається в країні, і можливо, що президент хоче мати їх на своїй стороні. Сила ОАСК конкретно полягає в тому, що він має неймовірну силу і повноваження розглядати всі справи щодо органів державної влади, які знаходяться в Києві", – зазначила вона.

"Фактично, через цей суд, ми бачили це в минулому, можна зупинити рішення Кабінету міністрів, конкретних міністерств, Антимонопольного комітету, чи впливати на рішення Центральної виборчої комісії", – пояснила юристка.

"І хоча був уже поданий нещодавно законопроєкт про обмеження повноважень ОАСК, ми не бачимо поки реальних кроків чи закликів з боку Офісу президента щодо притягнення Павла Вовка чи суддів цього суду до відповідальності", – зауважила виконавча директорка фундації Dejure.

"Навіть мова не йде про плівки НАБУ, адже всі судді брали активну участь у придушенні протестів під час Революції Гідності, проте вони не були покарані, а фактично амністовані тією ж Вищою радою правосуддя", – сказала Шиба.

"Ми бачимо, що кроки щодо реформування ОАСК чи ВРП є доволі слабкими. Президент повинен робити більш рішучі дії в цьому напрямку", – вважає вона.

Водночас юристка оцінила перспективи звільнення заарештованого у справі Шеремета Андрія Антоненка (Ріфмастера) з огляду на останні заяви з Офісу президента щодо перегляду кримінальних справ проти учасників війни та громадських активістів, які могли стати жертвами свавілля суддів та правоохоронців.

"Скоріше ні. Це не перша обіцянка з боку президента зробити реальні дії. Тому що коли він робить такі заяви, це лише результат гучних вимог громадянського суспільства", – зауважила Шиба.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, в середині лютого президент Володимир Зеленський анонсував три законопроєкти, пов'язані з судовою владою. Один з них має урізати повноваження скандального Окружного адміністративного суду Києва.

Попередній матеріал
Що насторожує в індійській вакцині та чому Рябошапка не захотів саджати Порошенка – "Дійові особи"
Наступний матеріал
Російській акторці Галіциній заборонили в'їзд в Україну
Loading...