Дельфінотерапія для ветеранів АТО
Дельфінотерапія для ветеранів АТО 5 канал

"Самі підпливають, цікавляться": у Харкові дельфінів залучили до реабілітації ветеранів АТО

Читайте по-русски
Фахівці розповідають: під час сеансу тварини самі вирішують, чи працювати з пацієнтом

Поплавати з дельфінами можуть ветерани АТО у Харкові. У місцевому дельфінарії відкрився курс із реабілітації військових, поранених під час війни на Донбасі. Волонтери, які стали ініціаторами цього проєкту, кажуть, використали закордонний досвід.

Терапію у басейні з дельфінами проходить учасник російсько-української війни Володимир Савчук.

"Коли вони починають спілкуватися, коли всередині в черепі, всередині голови таке тремтіння і воно класне, я не можу його передати", - ділиться ветеран російсько-української війни.

Кадровий офіцер ЗСУ Володимир Савчук родом із Черкащини. На початок російсько-української війни уже був на пенсії. Проте не зміг залишатися вдома. Став добровольцем батальйонів "Донбас" та імені Джохара Дудаєва. Згодом підписав контракт зі Збройними Силами. У 2017-му на Донеччині під час виконання бойового завдання був поранений.

"Я тоді був начальником розвідки бригади, пішов своєю групою винести хлопців. Хлопців врятували, ну а сам на жаль, уже на відході в кінці. Не пощастило", - пригадує ветеран.

Три дельфіни та дві білухи - китоподібні тварини – морські актори харківського дельфінарію. Нині вони –терапевти. Допомагають відновитися чотирьом військовим, які були травмовані на сході країни.

Фахівці розповідають: під час сеансу тварини самі вирішують, чи працювати з пацієнтом.

"Дельфіна неможливо змусити щось робити, якщо він не хоче. Вони самі підпливають, самі цікавляться. Якщо ж дельфін не проявляє такого бажання - його ніхто не змусить, він буде плавати окремо. Але ви можете помітити - ніхто осторонь не знаходиться", - пояснює Вікторія Берест, тренерка.

Проект із лікування військових за допомогою водних тварин волонтери готували три роки. Вивчили досвід США, де використовують дельфінотерапію для реабілітації військових. Результати помітні навіть після першого сеансу.

"Результати є стосовно нервової системи дуже позитивні. Тремор у руках проходить у хлопці, тремор дуже великий, постійні головні болі проходять. Це емоційний поштовх, дуже-дуже міцний", - розповідає Андрій Вагапов, керівник проекту.

Проект стартував у дельфінаріях Харкова та Одеси на початку січня. За цей час терапію пройшли більше 20-ти учасників війни.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Місцеві сприймають, як звичайний грип": що розповіли пасажири літака, який повернувся з Китаю – включення
Наступний матеріал
Процес евакуації українців з китайського Уханя обговорять на нараді – Кузін
Loading...

Майже місяць на волі: як зараз живуть звільнені з ОРДЛО

Перші самостійні кроки: як мешканець Бердичева творить дива

"Куля пройшла через дві кістки": як медики Дніпра рятують поранених на Донбасі військових – сюжет

У "Феофанії" нині перебувають 60 визволених українців

Стан здоров'я визволених полонених – відео брифінгу

Визволених армійців ЗСУ продовжують обстежувати – коментар начальника військового госпіталю