Бердичів
Бердичів 5 канал

Перші самостійні кроки: як мешканець Бердичева творить дива

Читайте по-русски
Облаштувати приміщення допомогли меценати, а психологи та методисти розробили спеціальну програму для дітей

Перші самостійні кроки. У Бердичеві працює гурток соціальної реабілітації для дітей з різними вадами. Там буквально ставлять на ноги тих, хто не міг самотужки ходити. Працює з дітьми місцевий тренер циркового гуртка. Більше дізнавалася журналіст "5 каналу" Юлія Сінєльнікова.

Два роки поспіль Катерина Шлапак приводить у гурток реабілітації "Шанс" 12-річного сина Сашка. Через наслідки пологової травми хлопець не міг пересуватися. Після регулярних занять із тренером у підлітка зміцніли ноги.

"Саша прийшов за ручку, він дуже погано стояв і самостійно пересувався тільки з опорою. Він його взяв, Саша почав через рік у нього ходити", – розповідає мати хлопчика Катерина Шлапак.

Гуртківці виконують вправи на спеціальному тренажері. Батько 18-річної Ксенії Сиром'ятної каже, після такої фізкультури дочка стала почуватися краще.

"Випрямляється краще, м’язи розтягнуті, вона більш вільна. Добре розтяжки робляться рук, ніг, тягнуться сухожилля. Якщо якісь м’язи не працюють, вони перетворюються на сухожилля. Петро Миколайович – спеціаліст у цьому плані, розбирається в цьому", – каже тато Ксенії Анатолій Сиромятний.

Бердичів
Бердичів5 канал

Зорганізував гурток Петро Герасименко. Відвідують його діти віком від 5 років. Зокрема ті, в кого ДЦП та різні ступені розладу розвитку нервової системи. Загалом таких дітлахів десятеро. Облаштувати приміщення допомогли меценати, а психологи та методисти розробили спеціальну програму.

"Ми займаємось саме фізичною реабілітацією, кінетотерапією – лікуванням рухами. Ми стараємось допомогти дітям стати впевненими в собі, в рухах і щоб було і легше батькам вдома з цими дітьми, щоб процес адаптації їх у соціум проходив швидше і комфортніше", – розповідає керівник гуртка Петро Герасименко.

Паралельно з реабілітацією Петро Герасименко тренує дітей у цирковій студії. Серед 60-ти його вихованців і 12-річна Женя Столяр.

Бердичів
Бердичів5 канал

"Мене сюди привела мама, коли мені було 4 роки. Я тоді ще не розуміла, подобається мені чи ні. Але в 7 років я зрозуміла, що це дуже гарне мистецтво", – поділилася враженнями вихованка гуртка Євгенія Столяр.

За 15 років тренерства Герасименко виховав не одного талановитого учня. Його випускники виступають у циркових колективах багатьох країн світу.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, Житомирська область, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Росії не вигідно швидко розводити війська на Донбасі – пояснення ветерана АТО
Наступний матеріал
Зміцнення гривні й можливі спекуляції: в чому секрет успіху нацвалюти – сюжет
Loading...

"Куля пройшла через дві кістки": як медики Дніпра рятують поранених на Донбасі військових – сюжет

"Нас багато, ми потребуємо цього лікування": як на Житомирщині проходять реабілітацію ветерани АТО – сюжет

У "Феофанії" нині перебувають 60 визволених українців

Стан здоров'я визволених полонених – відео брифінгу

Визволених армійців ЗСУ продовжують обстежувати – коментар начальника військового госпіталю

Стан здоров’я звільнених з полону цивільних – відео брифінгу