Пів тисячі кажанів рятують у Харкові волонтери. До єдиного центру реабілітації рукокрилих летючих мишей доправили із Запоріжжя. Рудих вечірниць виявили на балконі житлового будинку. Якби їх не знайшли – усі б були приречені на загибель – кажуть фахівці. Крім того, у Харкові очікують на знайд із Кривого Рогу. Крилатих мишей бачила Оксана Нечепоренко.
Це аматорське відео криворізьких рятувальників. На ньому вогнеборці витягують зі шпарин одного за одним кажанів. Загалом, майже пів сотні рукокрилих обрали місцем зимівлі балкон багатоповерхівки.
"На місце було відправлено відділення 26 державної рятувальної частини, у складі 4 осіб. Попередньо їхавши на місце, ми почитали в інтернеті, як з ними поводитись", – розповів начальник 26 частини ДСНС Анатолій Ващенко.
Поки що кажанами опікуються рятувальники. Їх планують доправити до Харківського центру реабілітації рукокрилих. Бо без правильного нагляду вечірниці можуть загинути. Перед зимою вони, зазвичай, накопичують жир та впадають у сплячку.
А ці коробки з кажанами у Харківський центр реабілітації прибули із Запоріжжя.
"Тут дійно красиво в рядочок. Тут скільки їх приблизно – 15. Максимально розсадили їх по коробочках, щоб не було занадто спекотно", – кажуть у Центрі реабілітації рукокрилих.
Загалом виявили 5 сотень рудих вечірниць. Колонію рукокрилих також виявили на балконі житлового будинку.
"Балкон виявився не дуже вдалим у температурних умовах, вдарили морози. Кажани прокинулись, почали пищати, люди їх знайшли і звернулися до запорізької зоозахисниці", – розповідає співзасновниця центру реабілітації Альона Прилуцька.
У реабілітаційному центрі кажанів ретельно оглянули. Дані про стать та вагу занесли до спеціального протоколу.
"Ми його зважуємо і його вага – 29,3. Тобто це цілком достатньо, щоб продовжити зимівлю", – зауважує співзасновник Центру Антон Влащенко.
Тих кажанів, що не набрали достатньої ваги для зимівлі, догодовуватимуть та напоюватимуть. Щодня рукокрилий з'їдатиме до 10-ти личинок.
"Їх неможливо перегодувати, кажан сам зупиняється, коли він наївся. Чим більше, тим краще для нього. Їм дуже необхідна вода, вода навіть важливіша, ніж їжа. Всіх ми напуваємо. Зі шприца в ротик", – пояснює Альона Прилуцька.
Зимуватимуть кажани у спеціальних холодильниках за температури 8 градусів тепла. Усіх вечірниць весною повернуть у їхнє природне середовище.
Оксана Нечепоренко, Олександр Фефілатьєв, Харків, Кривий ріг, Харків, "5 канал"
У Перу волонтери врятували 6 дитинчат морських левів – фото








