Обмін валют
Обмін валют kordon.com.ua

Зміцнення гривні й можливі спекуляції: в чому секрет успіху нацвалюти – сюжет

Читайте по-русски
Деякі експерти упевнені: курсова аномалія – це звичайні спекуляції

Курс гривні минулого року українців відверто здивував. Ще ніколи національна валюта так вперто не зміцнювалась, як торік. Її оминуло навіть традиційне сезонне падіння. До речі, у 2019 році серед усіх валют у світі українська гривня показала найкращий результат щодо зміцнення відносно долара США – на 19%. І це дані рейтингу "Блумберг". Утім, такий приголомшливий успіх національної валюти не дорівнює успіху економіки. Новий уряд  з новими підходами не врятував ситуації – економіка продовжує кульгати. Крім того, потрапивши в топ-міцних валют, гривня вдарила по кишені тих, хто зберігав свої заощадження в доларах, вони відверто втратили. Докладніше – журналіст "5 каналу" Сергій Барбу. 

Відчули на собі неприємні коливання і експортери, які закуповують послуги і сировину в Україні за гривню, а дохід отримують у валюті. В уряді прогнозують, що національна валюта і надалі зміцнюватиметься. Це найвірогіднішій сценарій від них. Але, звісно, на ситуацію може вплинути чимало чинників. Зокрема – обсяги експорту-імпорту, транзит газу, приплив валюти від трудових мігрантів, політика Нацбанку.

Деякі експерти упевнені: курсова аномалія – це звичайні спекуляції. Бо об'єктивних причин для зміцнення гривні, принаймні на кінець року не було. Прямих іноземних інвестицій не побільшало. Зростання ВВП не було значним. Промисловість теж обертів не набрала. Тому валютні коливання пов'язують з так званою пірамідою  облігації внутрішньої державної позики. Вона створює підвищений попит на гривню, тому що облігації – гривневі, і по них держава платить космічні, як для державних цінних паперів, відсотки.

І ще. Коли говоримо про причини зміцнення гривні і можливі спекуляції, не забуваємо й про МВФ. Гривня міцнішає, попри те, що два транші, на які розраховувала Україна у 2019-му – Міжнародний валютний фонд не дав.

Як повідомляв 5.UA, наприкінці грудня 2019 року Нацбанк купив рекордні 700 млн доларів, аби гривня не "стрибала".

Попередній матеріал
Перші самостійні кроки: як мешканець Бердичева творить дива
Наступний матеріал
День пам’яті захисників ДАП: у Києві презентували книгу-мартиролог "кіборгів"
Loading...