Обмін валют
Обмін валют kordon.com.ua

Нацбанк купив рекордні 700 млн доларів, аби гривня не "стрибала"

  Читайте по-русски
  У регуляторі зауважують, що пропозиція валюти суттєво перевищує попит внаслідок стійкого припливу іноземних інвестицій у гривневі облігації уряду

  26 грудня Нацбанк провів аукціон із купівлі валюти, а також інтервенцію за єдиним курсом. Загалом за підсумками дня чиста купівля валюти Нацбанком становила рекордні цього року 700 млн доларів. Про це повідомляє пресслужба Національного банку в Facebook.

  "Сьогодні, 26 грудня 2019 року, Нацбанк провів аукціон із купівлі валюти з огляду на очікуваний значний продаж валюти банками за клієнтськими заявками. Враховуючи ризики надмірних коливань гривні у бік зміцнення і обмежені можливості ринку для самозбалансування, Національний банк оголосив аукціон на купівлю валюти обсягом до 1 млрд доларів США", – ідеться у повідомленні.

  У регуляторі також повідомили, що фактичний обсяг задоволених заявок суб'єктів ринку за результатами аукціону становив 230 млн доларів. Заразом за підсумками дня чиста купівля валюти Національним банком становила 700 млн дол. США, оскільки після завершення аукціону НБУ також провів інтервенцію за єдиним курсом через функціонал Matching.

  "Такі обсяги купівлі валюти за один день є рекордом цього року", – наголосили в НБУ.

  Загалом від початку року чиста купівля валюти НБУ становить близько 7,5 млрд дол. США, що також є рекордним значенням із 2007 року.

  У регуляторі зауважують, що пропозиція валюти суттєво перевищує попит внаслідок стійкого припливу іноземних інвестицій у гривневі облігації уряду, залучення зовнішнього фінансування державними компаніями, а також значних обсягів валютних надходжень експортерів.

  Заступник голови НБУ Олег Чурій сказав: "Зміцнення гривні є абсолютно логічним явищем в умовах прискореного економічного зростання, стрімкого сповільнення інфляції та зниження державного боргу до ВВП. Користуючись сприятливою ситуацією, Національний банк продовжує поповнювати міжнародні резерви".

  Як повідомляв 5.UA, за даними Bloomberg гривня вирвалася в лідери за темпами зміцнення

  Попередній матеріал
  ДТП на Хмельниччині: працівник СБУ збив двох пішоходів
  Наступний матеріал
  Обмін утримуваними між Києвом та ОРДЛО відбудеться ще до нового року – ЗМІ
  Loading...