в Києві презентували книгу-мартиролог "кіборгів"
в Києві презентували книгу-мартиролог "кіборгів" 5 канал

День пам’яті захисників ДАП: у Києві презентували книгу-мартиролог "кіборгів"

Читайте по-русски
Також міністр оборони Андрій Загороднюк 20 січня вручив родичам загиблих захисників пам'ятні знаки "Героям оборони ДАП"

Книгу-мартиролог зі списком бійців, які загинули при обороні донецького аеропорту, представили в національному військово-історичному музеї.

Над її створенням працювали співробітники музею та автори сайту "Книга пам'яті полеглих за Україну". Упорядники з'ясували імена бійців, які загинули в боях за сам аеропорт або під час проривів, коли рухалися на допомогу побратимам. Також дослідники з'ясували кількість військовослужбовців, які зазнали поранень у боях за донецький аеропорт.

"Станом на сьогодні в нас визначено 100 загиблих і зниклих безвісті, і це доведено, що це люди, які або загинули на території ДАП, або проривалися на допомогу захисникам і дійшли щонайменше до злітно-посадкової смуги", – каже упорядник книги Ярослав Тинченко. 

Сестра загиблого оборонця аеропорту Ірина Зубкова розповідає: "Це не тільки для батьків, це для історії, і не лише для нинішнього покоління, а й для майбутнього. Бо для дітей також важливо, щоб на прикладі таких легендарних людей вони розуміли, що таке незалежність".

Також міністр оборони Андрій Загороднюк 20 січня вручив родичам загиблих захисників Донецького аеропорту пам'ятні знаки "Героям оборони ДАП".

"Для усіх нас 20 січня – один із найсумніших днів, адже у 2015 році героїчна 242-денна оборона Донецького аеропорту, коли цього дня загинули 49 кіборгів, завершувалася. Тих, хто загинув, уже не повернеш, але ми будемо їх пам'ятати та вшановувати доти, поки є Україна, тобто завжди. Ми спілкуємося з рідними та сім’ями загиблих практично щодня. До п'ятої річниці ми зробили пам'ятний знак, який я хочу передати сім’ям героїв", – сказав Загороднюк.

Згідно з повідомленням на сайті Міноборони, пам'ятні знаки зроблені у формі монет.

Як повідомляв 5.UA, у будівлі Київської міської держадміністрації організували безперервний добовий онлайн-марафон вшанування пам'яті захисників Донецького аеропорту "Доба пам'яті 24+2". 

Попередній матеріал
Зміцнення гривні й можливі спекуляції: в чому секрет успіху нацвалюти – сюжет
Наступний матеріал
"Щоб відволікти увагу від некомпетентності Зеленського": Герасимов про переслідування Порошенка
Loading...