Реабілітація ветеранів АТО
Реабілітація ветеранів АТО 5 канал

"Нас багато, ми потребуємо цього лікування": як на Житомирщині проходять реабілітацію ветерани АТО – сюжет

Читайте по-русски
2019-го лікування та реабілітацію у шпиталі пройшли майже 2 тисячі учасників війни на сході

На Житомирщині учасникам бойових дій на сході, окрім медичної та фізичної реабілітації, надають і психологічну. Близько 2 тисяч бійців із регіону можуть розраховувати на безплатну медичну допомогу.

Олександр Цибулько до початку війни на сході працював анестезистом у міській лікарні Бердичева. Після мобілізації 2014 року служив у 30-й окремій механізованій бригаді. Поблизу Щастя на Луганщині потрапив під мінометний обстріл і зазнав тяжкої травми. Тепер намагається позбутися її психологічних наслідків у бердичівському госпіталі.

"Той, хто повертається з війни, війна з нього не виходить. Він завжди перекручує деякі моменти в голові, є проблеми із засинанням, зі сном. Я, наприклад, у 14-му році приїхав і взагалі спав по 3 години. На моїх очах загинув мій командир і це все… хоч я сам теж медик, це дуже серйозна травма", – розповів Олександр Цибулько, демобілізований військовослужбовець.

Кулеметник 93-ї окремої механізованої бригади Олег Петрович також опинився тут унаслідок поранення та контузії, які дістав поблизу Кримського на Луганщині. Через постійні загострення також час від часу проходить реабілітацію.

"Нас багато хто не сприймає, після війни люди стають трохи нервові. Нам треба дуже сильна реабілітація. Після воєнних дій людина, приходячи у нормальне життя, не може сформуватись – хто вона, що вона і чому. Для цього якраз от реабілітація ставить його на місце", – пояснює Олег Петрович.

"Після проходження лікування і реабілітації на базі нашого шпиталю у наших пацієнтів жодного суїциду не було", – зауважує головний лікар Бердичівського обласного госпіталю ветеранів війни Павло Журбенко.

2019-го лікування та реабілітацію у шпиталі пройшли майже 2 тисячі учасників війни на сході.

"Хочеться, щоб дана категорія пацієнтів ніде не розійшлася по області в районні і міські лікарні, щоб вони їхали до нас, де ми уже знаємо, що робити з такими пацієнтами", – переконує завідувачка Центру неврологічної допомоги та психологічної реабілітації учасників АТО Тетяна Миколайчук.

"Війна триває, нас багато. Ми потребуємо цього лікування. Це єдине місце, де ми можемо адекватно і безкоштовно пролікуватися", – запевняє пацієнт Володимир.

З обласного бюджету програму реабілітації військових профінансували на третину. Тож у медзакладі сподіваються на підтримку з боку Національної служби здоров'я, щоб і надалі мати змогу допомагати захисникам.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, Житомирська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Трагедія літака в Ірані: українські та європейські політики висловили співчуття родинам загиблих
Наступний матеріал
Трагедія літака в Ірані: у РНБО заявили, що двоє людей не сіли на рейс
Loading...