Петро та Марина Порошенки в 'Охматдиті'
Петро та Марина Порошенки в 'Охматдиті' Прес-служба партії "Європейська Солідарність"

Родина Порошенків передала в "Охматдит" 3 тисячі швейцарських ІФА-тестів

  Читайте по-русски
  Петро Порошенко наголосив, що насамперед потрібно тестувати медиків, особливо дитячих лікарів

  Три тисячі ІФА-тестів для визначення наявності антитіл на коронавірус виробництва швейцарської компанії Roche, 100 захисних костюмів і 20 пульсоксиметрів передали Петро і Марина Порошенки у Національну дитячу спеціалізовану лікарню "Охматдит". 

  "Ми будемо тестувати всіх наших співробітників. Це дуже важливо, оскільки поряд із дитиною, звичайно, що персонал має бути здоровим. Будемо тестувати не лише лікарів. Це будуть і медичні сестри, санітарки, інший персонал, який є дотичним до дітей. Також ми будемо використовувати тести і для батьків, у яких є показання. Вони часто хочуть перебувати поруч із дітками, і нам важливо знати, що батьки здорові. Це попередить занесення короновірусної хвороби в лікарню. До цього в нас жодного випадку серед наших пацієнтів не було. Ми маємо такий інфекційний контроль у лікарні досить суворий, і, на щастя, жодного випадку в наших діток не було. Ми щиро вдячні вам", – сказала заступниця головного лікаря Марина Шкурко.

  "Я хочу подякувати всьому медичному колективу "Охматдиту" за ту героїчну роботу, яку ви робите. Ви робите диво і рятуєте життя сотень маленьких пацієнтів, які повертаються до нормального життя і взагалі живуть, дякуючи вам", – наголосив п'ятий президент Петро Порошенко.

  Він зазначив, що рішення закупити тести Фонд Порошенка ухвалив після того, як стало зрозуміло, що масштабне тестування українців на коронавірус, обіцяне владою ще в березні, залишилось тільки на рівні обіцянок.  

  "Ще 20 березня на всю країну було наголошено, що в Україну протягом наступних 48 годин прибуває 10 мільйонів тестів, і всі будуть завалені цими тестами, і все буде зроблено. Як зазвичай це були обіцянки-цяцянки, а ті, що були кілька сотень завезені, виявилися неякісними, від них відмовилися в усьому світі і їх не можна було використовувати", – нагадав Петро Порошенко.

  "Насамперед треба тестувати лікарів, і особливо дитячих лікарів. Бо ті, хто підходять до хворих дітей, особливо тих, хто хворіє на онкозахворювання, хвороби крові, донорів пацієнтів – безумовно в першу чергу і без будь-яких обмежень мають користуватися високоякісними і швидкими тестами. Я щасливий, що в "Охматдиті" є відповідна лабораторія і буде достатня кількість тестів, які можуть використовуватися", – зазначив Петро Порошенко.

  "Коли ми зустрічали із Швейцарії ці тести, ми повідомили, що в понеділок у День захисту дітей будемо у вас. І сьогодні зранку ми почули, що до нашого приїзду терміново з Міністерства охорони здоров'я вчора, в неділю, прибігли і привезли ще й тести від МОЗу. Правильно робите. Ми будемо вам давати список лікарень, куди ми будемо їхати, і обов'язково, щоб ви завезли ці тести. Я думаю, що хоч так, але ми точно маємо зробити так, щоб наші лікарі були забезпечені. Бо лікарі знаходяться сьогодні на передньому краї боротьби. Протягом останніх 24 годин 79 лікарів захворіли на коронавірус, у 104 виявлено підозру. Загалом майже 5 тисяч лікарів зараз захворіли. І без якісної системи тестування ми забезпечити захист не зможемо", – зауважив Петро Порошенко.

  "Додатково до тестів ми передаємо ще й захисні костюми. Фонд завіз понад 130 тисяч захисних костюмів. Фонд також передає пульсоксиметри. У країну завезено 3 тисячі пульсоксиметрів. І сьогодні в "Охматдиті" ми також хочемо, щоб таке найсучасніше обладнання було", – зазначив Порошенко.

  Як відомо, загальні витрати компаній родини Порошенків на благодійність та соціальні проєкти у 2019 році становили приблизно 200 мільйонів гривень. А в 2020 році понад 100 мільйонів гривень було витрачено на боротьбу з пандемією коронавірусу. Зокрема, Фонд Порошенка разом із компанією "Рошен" та волонтерами закупили понад 130 тисяч захисних костюмів для медиків, 10 тисяч антивірусних окулярів, профінансували закупівлю, ремонт і забезпечення розхідниками понад 50 апаратів ШВЛ, оплатили понад 50 тисяч продуктових наборів для людей із вразливих категорій.

  Попередній матеріал
  "Посуд дзвенів": на Прикарпатті стався землетрус
  Наступний матеріал
  Квентін Тарантіно назвав найкращий фільм десятиліття
  Loading...

  Найближчими днями в Україну прибуде перша партія комплектів тестів, закуплених Фондом Порошенка

  Лікарі повинні бути застраховані, як солдати на фронті, і отримати доплату вже за квітень – Порошенко

  "Як не вистачає лабораторій, я привезу": Порошенко вимагає в Ляшка збільшити тестування людей на COVID-19