Маленькі лебеді
Маленькі лебеді 5 канал

Прийшли просити допомогу в людей: селяни прихистили чотирьох пташат лебедів, аби врятувати від голоду

Читайте по-русски
Осиротілі пташенята ще не встигли освоїти навички самостійного виживання у природ

Дві пари знесилених та втомлених пташенят лебедів прийшли до двору у селі Рождественське на Чернігівщині. Птахи осиротіли, одразу після відкриття сезону полювання. Протягом двох місяців намагалися вижити самостійно. А вже коли забракло сил прийшли по допомогу до людей.

Галина Зязя наливає в імпровізований басейн води. Це, зокрема, і для чотирьох лебедів. Хлів ті ділять навпіл зі свійськими птахами. Жінці допомагає  доглядати за ними і її онука - восьмикласниця Анна. 

Пташат лебедів біля свого подвір'я бабуся Ані помітила у середині вересня. Пані Галина згадує: птахи були змучені, і вона не одразу розпізнала в них лебедів.

"У кінці городу уже болота почалися, їх там багато. Я їх бачила ну білі такі бачила штук двоє а таких сірих я не бачила думала, що то чиїсь гуси зайшли", - пригадує місцева мешканка.

"Спочатку були втомлені знесилені, а потім почали розмовляти між собою. Витягувати шиї та говорити між собою. Крила розкривають, під ними у них біле красиве, розкривають їх дуже наче хочуть полетіти й не можуть", - пояснює онука Галини Анна.

Лебеді для села - не дивина. На місцевій водоймі щовесни гніздяться по кілька родин. Селяни припускають: батьків цих пташат застрелили браконьєри після відкриття сезону полювання.

"А це, виявляється, що ті мисливці були і побили старих та залишили молодих - 2 самців і 2 самочки були, вони тут ходили по калюжах, а тоді пішли прямо до тієї жінки у двір і вона їх прийняла", - пояснює Олексій Ромашко, місцевий мешканець.

Прийти диких птахів до людської оселі змусив голод, каже місцева вчителька біології. Мовляв, вони ще не встигли освоїти навички самостійного виживання у природі. 

"Вірогідніше за все, вони не привчені батьками своїми здобувати їжу. І вони прийшли до людей за їжею. Відлетіти в теплі краї вони не можуть, бо у них ще не сформовані крила і всі лебеді вже полетіли. Пташкам не так страшний холод, як голод", - наголошує Ірина Андрос, вчителька біології.

Родина Зязь ретельно доглядає за пташиним поповненням. Сподіваються, що наступної весни лебеді знайдуть собі гніздо на місцевій водоймі.

Ярослава Мовчан, Сергій Мовчан, "5 канал"

Попередній матеріал
Смертельна ДТП в Запоріжжі: суд на 2 місяці заґратував водія маршрутки – подробиці
Наступний матеріал
"Ні миру ціною капітуляції": у центрі Києва пояснювали своє розуміння "формули Штайнмаєра"

Влаштували екологічну халепу: у парку Фастова взялися за обрізку дерев під час гніздування граків

Важлива місія: вирощених для відновлення популяції фазанів випустили на волю – сюжет з Волині

100 років незмінно: на Черкащині лелеки облюбували село Червона Слобода

Уперше з'явилося на світ чорношкіре маля: Харківський зоопарк оприлюднив фото новонародженого пеліканчика

Пара склалася: як у черкаському зоопарку пугача-вдівця познайомили з совою Дорою – відео

На межі загибелі: екологи закликали киян підгодовувати диких птахів