У парку Фастова винищили ціле поселення граків
У парку Фастова винищили ціле поселення граків 5 канал

Влаштували екологічну халепу: у парку Фастова взялися за обрізку дерев під час гніздування граків

Читайте по-русски
Місцеві мешканці заявляють про десятки загиблих пташенят

Сухі дерева обрізали разом із пташиними гніздами в парку Фастова, що на Київщині. Комунальники винищили ціле поселення граків, люди заявляють про десятки загиблих пташенят. Чому в парку взялися за обрізку дерев в сезон гніздування, – не розуміють. Утім випадок не поодинокий, обурюються зі свого боку екологи. Нарікають: притягнути чиновників до відповідальності за це надто складно. Тим часом, одне з пташенят дивом уціліло і знайшло прихисток у мешканців прилеглого села. Про доброту одних на тлі байдужості інших – далі в сюжеті Олени Соловйової.

Кєша – справжній щасливчик. Граченя дивом уціліло після падіння з величезної висоти, розповідає мешканець села Веприк Микола Барвінський. Тепер у пташеняти є сім'я і щодві години – гарантований обід.

"Коли ми його підібрали, він був втричі менший, менше навіть за курча. Зараз вже в три рази підріс за тиждень", – каже чоловік.

У парку Фастова винищили ціле поселення граків
У парку Фастова винищили ціле поселення граків5 каналНе поталанило решті граченят, зітхає Микола Барвінський. Унаслідок обрізки сухих дерев в парку у Фастові тільки на його очах були розорені щонайменше 5 пташиних гнізд: "Десь в районі 20 пташенят – це те, що я бачив. День не пиляли, а потім команда знову пішла пиляти дерева з гніздами, мене тоді не було, сказали що спиляли, але скільки точно – не знаю. Їм була дана команда пиляти і цих пташенят в пакетик складати, щоб ніхто не бачив".

Купи всохлого гілля, з десяток "голих" дерев. Це – сліди погрому грачиної колонії у фастівському парку імені Гагаріна. Микола Барвінський демонструє, де саме була домівка пернатого знайди та решти граків.

"Тут десь було гнізд 5-7, я точно не знаю. Загалом на цьому дереві була колонія. Ось це гніздо граків, що його спиляли. Ось воно. Тут були пташенята", – каже чоловік.

Події у парку спантеличили і самих фастівчан. Люди кажуть: дерева й справді потребували обрізки. Та чому адміністрація парку обрала для цього час гніздування птахів – збагнути не можуть.

А спитати ні у кого. У приміщенні із табличкою "Адміністрація" купа дверей, та всі зачинені. Свята. Тим часом у мережі небайдужі поширили фотографії останнього з погромів. Дивимося світлини разом з екологом Олександром Соколенком.

Той не дивується: "Класична, на жаль, історія...".

За словами еколога, тільки за останні дні – вже вкотре чує про обрізку дерев із гніздами в різних містах Київщини. Каже, на боці пташок і тварин – закон. Та притягнути до відповідальності чиновників за знищення пернатих не дозволяють розмиті формулювання.

"Закон "Про тваринний світ" передбачає, зокрема, статтею 39 період тиші і спокою від 1 квітня до 15 червня стосовно будь-яких робіт, зокрема і порізки дерев. Але проблема в тому, що в законодавстві не прописано чітко, які саме роботи повинні бути заборонені. Зокрема, в нашому випадку стосовно населених пунктів", – каже еколог.

Натомість можна апелювати до закону "Про жорстоке поводження з тваринами", переконаний Олександр. Звісно, якщо вдасться довести "умисел". Небайдужі вже звернулися до правоохоронних органів, запевняє Микола Барвінський. Сподівається, після свят пташині погроми не поновляться. Тішиться, що удачливе граченя набирається сил і вже за місяць зможе пробувати злетіти.

Олена Соловйова, Віктор Сніжко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Just birds: український фотограф зворушив лаконічними кадрами пернатих – ФОТО

Пташки
/
Пташки
Пташки
/
Пташки
Пташки
/
Пташки
Пташки
/
Пташки
Пташки
/
Пташки

Попередній матеріал
Львів відзначає свій 763 день народження – всі подробиці дійства
Наступний матеріал
У Львові відкрили перший в Україні навчальний батальйонний медпункт: що це таке і кого там навчають
Loading...