У Харкові рятують червонокнижну лебідку з перебитим крилом
У Харкові рятують червонокнижну лебідку з перебитим крилом 5 канал

Знайшли на залізниці між вагонами: у Харкові рятують червонокнижну лебідку з перебитим крилом – сюжет

Читайте по-русски
Через травму піднятися у небо лебідка вже не зможе, та в екопарку сподіваються, що на озері вона знайде собі пару

Червонокнижного птаха рятують у харківському екопарку. Лебідку з перебитим крилом знайшли залізничники між вагонами. Ймовірно пташина зачепилася за електричні дроти. Ветеринари змушені були ампутувати частину крила. Тому літати вона більше не зможе. Та в екопарку сподіваються її не лише реабілітувати, а навіть знайти пару.

Знервована та агресивна. Дикого птаха з перебитим крилом знайшли вночі під Харковом залізничники між вагонами. Рятівники припускають: птах зачепився за електричні дроти. Про знайду повідомили волонтерам і вже ті знайшли їй притулок у харківському екопарку.

Лікар-ветеринар екопарку Тетяна Суровцева розповіла: "Ось в такому стані він до нас прибув. Ми наклали джгут, обрізали кістки, котрі стирчали, він їх намагався розклювати і якось відкусити".

Молода самиця червонокнижного лебедя-шипуна ще слабка, кажуть лікарі. До людей, ставиться з пересторогою. Свій гонор демонструє мешканцям екопарку. В екопарку кажуть, лебідка могла втратити й усе крило. Ветеринарам вдалося врятувати його частину.

Володимир Переходович, завідувач сектору птахів екопарку, говорить: "Це легше, ніж це було б повністю до плеча. Тому що часто птах, що стає і хоче змахнути, він падає на бік, є певний дискомфорт".

На карантині лебідка перебуватиме місяць. Потім її переселять до лебединого озера.

"Вона залишиться у нас жити, зимувати, ми робимо ополонки великі, вирізаємо лід. І птах у нас постійно на воді. Вода потрібна для того, щоб птах грів лапи. Вода не замерзає – не замерзає і птах", – розповідає Володимир.

Через травму піднятися у небо лебідка вже не зможе. Та в екопарку сподіваються, на озері вона знайде собі пару і матиме пташенят.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Засуджений у Білорусі журналіст Шаройко помилуваний і вже вдома
Наступний матеріал
Влада випробовує суспільство: блогер Полтава розповів, чому президент не пояснює своїх дій