Мохноногий канюк
Мохноногий канюк 5 канал

Знайшли на узбіччі траси: у Дніпрі рятують хижого птаха з тундри, що потрапив під авто

Поряд з канюком сімейства яструбових нині одужують інші хижаки – яструб, сокіл і сич

Прилетів із тундри та потрапив до лікарні. Хижого птаха – мохноногого канюка – рятують у Дніпрі. Його знайшли на узбіччі жвавої траси. Травмовані дикі птахи та звірі взимку не рідкість, кажуть волонтери, а от їхній порятунок стає справжнім дивом.

Хижого птаха до ветеринарної клініки привіз Сергій Сафоник. Він побачив пернатого у негоду на узбіччі дороги, коли повертався з відрядження.

"Там був заметик такий, і вона на цьому кучугурі сиділа. Просто біля дороги. Злетіти вона не могла, бо крило було поламане, вона від мене тікала. Але оскільки це птах, а не кішка, і сніг тоді був такий пухкий, вона загрузла в цьому снігу", – згадує рятівник.

Врятований птах – канюк сімейства яструбових, що прилітає в Україну з вічної мерзлоти в тундрі на більш м'якішу зимівлю. Волонтери припускають, за характером травм він потрапив під автівку.

"Йде переліт, міграція, погіршення погодних умов, птаха погано харчується, вона не настільки уважна, як здорова та сильна. І коли вони перелітають перед шосе, особливо полюючи, вони потрапляють в лобове скло машин, найчастіше. Швидше за все пташка потрапила на асфальт і якийсь час її трішечки протягнуло по асфальту. І рана в області спини пов'язана з цим", – розповідає ветеринар-орнітолог Ольга Назарова.

Нині пернатого пацієнта намагаються врятувати. Поряд з ним одужують інші хижаки – яструб, сокіл й сич. Орнітологи кажуть, це поодинокі випадки порятунку диких птахів від людей.

"Взимку частіше це трапляється, тому що корму менше, мишоподібні гризуни і птахи збираються на узбіччях, де більше корму. І птиці полюють біля доріг, і природно, що автомобілі збивають їх набагато частіше", – пояснює орнітолог Вероніка Конькова.

Через складність травм майже 80% врятованих хижих птахів у дику природу вже не повернуться. Для них волонтери шукають нові помешкання. Врятований канюк – серед них.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, "5 канал"

Руда та харизматична: як врятована від смерті лисичка Санні стала домашнім улюбленцем

Лисичка Санні
/
Лисичка Санні
/
Лисичка Санні
/
Лисичка Санні
/
Лисичка Санні
/
Лисичка Санні
/
Лисичка Санні
/
Лисичка Санні
/
Лисичка Санні
/
Лисичка Санні
/
Лисичка Санні
/
Лисичка Санні
/
Лисичка Санні
/
Лисичка Санні
/

Попередній матеріал
Зустріч Президента з представниками бізнесу та громадськості Волині – відео
Наступний матеріал
Підхід голови ВРУ Парубія та голови Нацради Австрії Соботки до преси – відео

Зооялинки, або котики на гілочках: у Черкасах встановили незвичні новорічні дерева

Лупає величезними очима та смішить: мережу причарував пишний красень Кобі – ФОТО

Труднощі медреформи: Черкаси у складній ситуації через дефіцит педіатрів

"Нещасливого Різдва": як найзліша кицька Instagram позує перед камерою – ФОТО

У Бразилії пішов "дощ" із павуків – відео

У поліції Луганщини пухнасте поповнення – маленький песик Енар