Плантація тюльпанів
Плантація тюльпанів 5 канал

"Прекрасні ліки для душі кожного": як рятують два мільйони тюльпанів, які цієї весни залишилися без глядачів

Читайте по-русски
У працівників – сльози на очах через те, що цю красу у зв'язку з карантином ніхто не побачить

Два мільйони квітучих тюльпанів на Буковині залишилися без глядачів. Через карантинні обмеження туристи не приїдуть, а підприємці, які вирощують цибулеві, зазнають величезних збитків. Як фермери рятують тюльпани для майбутніх цвітінь – дізнавалися журналісти "5 каналу".

Тюльпановими полями у селі Мамаївці, неподалік Чернівців, цього сезону можна милуватися лише через огорожу. Квітковий фестиваль, який зазвичай привертає увагу тисяч туристів, через карантин скасували.

Та сама ситуація на плантації цибулевих у Реваківцях. Тут третю добу кипить робота – підприємець із помічниками зривають бутони квіток, щоб зберегти цибулини для майбутніх цвітінь.

"Обриваємо бутончики. Листя залишаємо, вони, як легені в людини. Фотосинтез. Інакше росте насіння, і цибулина не росте, це ми робимо, аби мати посадковий матеріал", – пояснює Олександр Стратійчук, підприємець.

"Сталося так, що ми зриваємо і продовжуємо життя квітів. На сонці швидко розпускаються. Треба їх рятувати", – каже Інна Гнатюк, працівниця.

Олександр вирощує тюльпани майже два десятки років. Починав із понад півсотні сортів, але згодом залишив на полях із десяток, яким підходить клімат. У працівників – сльози на очах через те, що цю красу ніхто не побачить.

"Важко, спина болить. Жалко, але що поробиш. А зриваємо – аби цибулинка гарно росла", – підтверджує Василь Сава, працівник. А його колега – Тетяна Антощук – додає: "Але наступного року будуть красивіші і більше".

Загалом на полях тут висаджено 2 мільйони цибулин. На оренду землі добрива та зарплату працівникам підприємець витрачає чималі гроші.

"Затрати великі, не менше 20 тис. доларів", – каже Олександр.

Тюльпанові плантації тепер тут можна буде побачити за рік. І лише деякі з квітів, які розцвіли раніше за всіх, працівникам дозволять забрати додому.

"Шкода, що оку людини не буде доступна ця краса полів. Така дрібниця була б прекрасними ліками для душі кожної людини", – зазначає Владислав Фортуна, працівник.

Анатолій Никифоряк, Максим Шварцман, "5 канал"

Попередній матеріал
Намагання заарештувати Порошенка натикається на усвідомлення слідчими і прокурорами кримінальної відповідальності – Луценко
Наступний матеріал
Мрія для "Епіцентру": Як Зеленський обдурив цілу країну – "Спостерігач"
Loading...

Зеленський із дружиною прийшов до пам'ятника Шевченку з квітами

"Бажали гарного настрою та сонячних днів": як захисники України вітали панянок Сєвєроденецька

Холодний Яр потопає у підсніжниках: 19-й рік поспіль студенти цілодобово охороняють первоцвіти – результат

Збір квіток у розпалі: чому в Україні необхідно відновити культуру споживання шафрану

У Києві п'яна жінка влаштувала ДТП: друге авто відлетіло в магазин квітів – фото, відео

Відновили історичний бренд: на Сумщині відкрили "Золотницьку сотку" – до чого тут цикорій