Тюльпани
Тюльпани 5 канал

Маленька Голландія на Київщині: у новому дендропарку зацвіла рекордна кількість тюльпанів

Читайте по-русски
Загалом у дендропарку росте 97 сортів тюльпанів

Тюльпановий рекорд – у дендропарку неподалік Києва зацвіли майже півтора мільйона тюльпанів. Квіти висадили ще восени, розраховуючи на масштабне відкриття дендропарку у квітні, та карантин вніс свої корективи. Попри це, подивитися на квітучі галявини приїздять десятки людей. Бачила квіткові килими кореспондентка "5-го" Ірина Саєвич.

На цих полях росте понад 1 мільйон 200 тисяч тюльпанів. Більшість цибулин привезли з самої Голландії. Зараз – пік цвітіння цих квітів. Шкода лише, що камера не передає аромату.

Солодкий запах вабить до себе не лише бджіл, а й відвідувачів. Попри карантин, квітучими полями прогулюються десятки людей. У дендропарку пояснюють: наразі не працюють, але й не пускати туристів, коли ті приїжджають, не можуть.

"Встали і мама каже: поїхали до тюльпанів. Я сказав: ну добре, давайте", – розповідає відвідувач Марк.

"Карантину вже набридло боятися, вирішили сюди приїхати. Мені здається, тут дуже схоже на Голландію. Почуваєш себе наче в Голландії. Так красиво, квітів насадили і не хочеться пропустити цю все красу", – каже відвідувачка Юлія.

Про Голландію тут нагадує не лише задум, а й сорти квітів. Деякі – унікальні для України. Їх тут висадили вперше.

"Це, наприклад, Honeymoon. У нього унікальні листочки з бахромою, такі ніжні. Також milkshake – вони ніжного кольору, схожі на milkshake, тому назва така цікава. Також "тірамісу" – фіолетові, вони такого насиченого пурпурного кольору. І також з унікальних – ось піоновидний рожевий тюльпан у нас", – пояснила директорка парку Вікторія Рижкова.

Загалом у дендропарку росте 97 сортів тюльпанів. Більшість висадили за прикладом іноземних колег – кольоровими доріжками – та додали й свого колориту – деякі композиції нагадують українське намисто чи скіфську пектораль.

"Ми садили ранні, пізні, середні сорти. Щоб колір не співпадав із сусідньою полоскою. На горбочках, коли вітер великий, садились не дуже високорослі квіти, в низовині ми садили високі, давали спеціальні добрива для того, щоб квітка розцвіла і ви бачили цю всю красу", – зазначає директорка.

Така краса не лише тішитиме око відвідувачів, а й може увійти до книги рекордів України як найбільше тюльпанове поле. Коли ж ці квіти відцвітуть, у парку висадять нові види.

"На місці тюльпанів буде бегонія і петунія такі спеціальні поля і багато буде однорічних трав і квітів, але дуже різнобарвних", – запевняє засновник парку Ігор Добруцький.

Тюльпани ж у цьому парку цвістимуть ще два тижні. Уже через рік тут планують перевершити свій рекорд і виростити вже 3 мільйони тюльпанів.

Ірина Саєвич, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Блогер "Полтава" та нардеп Гончаренко записали звернення до Шарія
Наступний матеріал
Протиепідемічні заходи та пільгове оподаткування для бізнесу: які ще питання на порядку денному ВР
Loading...

Холодний Яр потопає у підсніжниках: 19-й рік поспіль студенти цілодобово охороняють первоцвіти – результат

Збір квіток у розпалі: чому в Україні необхідно відновити культуру споживання шафрану

У Києві п'яна жінка влаштувала ДТП: друге авто відлетіло в магазин квітів – фото, відео

Відновили історичний бренд: на Сумщині відкрили "Золотницьку сотку" – до чого тут цикорій

Івана Купала та інші старовинні свята доводять, що Україні більш як тисяча років – експерт

Піоновидні, попугайчасті й навіть Victoria’s Secret: понад 350 видів тюльпанів квітне на фестивалі "Волинська Голландія"