Скріншот відео

Представники УПЦ МП подали вже три заяви до Верховного Суду

  Церковні громади УПЦ МП з Бердянська, Києва та монастир з Житомирщини оскаржують постанову ВРУ від 19 квітня 2018 року

  У Верховному Суді вже є три позови від церковних громад УПЦ МП щодо постанови Верховної Ради від 19 квітня 2018 року "Про підтримку звернення президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні".

  Про це йдеться на сайті "Судова влада України".

  "Станом на 30 жовтня в провадженні суду є три таких позовних заяви від різних позивачів. Дві з них будуть розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними матеріалами у строк, встановлений ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України, тобто не більше 60-ти днів із дня відкриття провадження у справі. Провадження в цих справах відкриті 8 та 9 жовтня. Ще одну справу призначено до розгляду в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін на 27 листопада 2018 року о 10.30", – йдеться у повідомленні.

  Як зазначається, спрощеним провадженням розглядатиметься позовна заява "Релігійної громади УПЦ при храмі Святителя Миколая" бердянської єпархії міста Бердянська Запорізької області та заява "Городницького Свято-Георгіївського чоловічого ставропігійного монастиря", розташованого в Житомирській області. А позов єпископа Гедеона (Юрія Харона, відомого також причетністю до історії зі зведенням каплиці УПЦ МП біля історичного музею на вул. Володимирській у Києві) розглянуть 27 листопада.

  Також наголошується, що Верховний Суд повідомлятиме про нові позови в разі, якщо такі надходитимуть до нього.

  17 квітня на зустрічі з лідерами парламентських фракцій Ррезидент Порошенко заявив, що він та ієрархи УПЦ КП і УАПЦ вирішили офіційно звернутися до Вселенського Патріарха Варфоломія I з проханням про надання автокефалії Православній Церкві в Україні та просив парламент підтримати це звернення.

  Рада підтримала це подання 19 квітня.

  11-го жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Вселенський Патріарх продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. 

  Попередній матеріал
  Не менш важливо, ніж співпраця з МВФ – Порошенко про податок на виведений капітал
  Наступний матеріал
  Справа розгону Майдану: суд узявся за відеодокази проти екс-беркутівця Марчука
  Loading...

  Автокефалія для України: митрополит УПЦ МП Онуфрій не братиме участі в Соборі

  Московський Патріархат порівняв отримання Україною автокефалії з анексією Криму

  Кінець церковної окупації: як Константинополь виправив свою історичну помилку щодо України

  Спільна молитва на Софійській площі: чому ані слова не промовив голова УПЦ МП

  Патріарх РПЦ Кирило молиться за російське військо, яке вбиває українців – Порошенко

  Нові правила гри: які "підводні камені" є на шляху створення Української Помісної Церкви