опалення
опалення 5 канал

Понад мільйон гривень заощадили на опаленні 15 освітніх закладів у Києві: подробиці

Читайте по-русски
Загалом, коштом інвестора столична влада змогла провести термомодернізацію у півтисячі будівель державної сфери

Понад мільйон гривень лише за один опалювальний сезон змогли заощадити столичній скарбниці 15 освітніх закладів. Кошти зберегли встановлені індивідуальні теплові пункти. На них з бюджету міста не витратили ані копійки. Тож звідки гроші і на чому ще може заробити столиця – дізнавалася Олена Махно.

Зігрітися взимку цьому дитячому садочку допоміг індивідуальний тепловий пункт.

Стовпчик термометру, пригадує Петро Мотківський, працівник садочку №250, не опускався нижче 18-ти градусів. І так скрізь. Постійну температуру забезпечував новий пристрій. Як він гріє воду – пояснює власник обладнання Геннадій Лебедь.

"Вона прийшла і через теплообмінник передала тепло тій воді. Тут вода догрівалась і насосом прискорила протік теплоносія. І коли в нас зайшла вода 55 градусів, то і в кінцевій батареї теж буде 55 градусів", – пояснює директор компанії зі встановлення обладнання для ІТП.

За роботою системи стежить комп'ютер. Штучний інтелект одночасно фіксує температуру повітря і на вулиці, і в середині приміщення. А ще – кожні три години стежить за прогнозом погоди.

"Ми навчили будівлю брати тепло за потреби, щоб підтримувати санітарні норми", – каже Геннадій Лебедь.

Зрештою в садочку стало тепліше. Але при цьому витрати на опалення зменшилися чи не удвічі.

"Ми зекономили для садочка 192 ГКал, у грошах це 283 тисячі гривень, лише за цей сезон", – зазначає директор компанії зі встановлення.

10 відсотків заощаджених коштів отримає садочок. Решту – компанія, що встановлювала обладнання. Такі умови співпраці у межах енергосервісних контрактів. За ними компанії вкладають власні кошти і повертають їх коштом економії на енергоносіях. Місто при цьому не витрачає жодної копійки. Цими умовами вже скористалися понад півтори сотні освітніх закладів Києва.

"По тих будівлях, де пройшла термомодернізація, економія сягала і 40 і 55%. Загалом це десятки і мільйони гривень, які заощаджені саме на бюджетній сфері. Коли вже втілений захід, то він приносить економію щорічно", – наголошує директор ЖКІ КМДА Дмитро Науменко. 

Загалом, коштом інвестора столична влада змогла провести термомодернізацію у півтисячі будівель державної сфери. Нині це найвищий показник в Україні – кажуть у державному агентстві енергоефективності. Тепер планують інші проекти.

"Ми рівняємося на Київ, і маємо абсолютну співпрацю з міською головою, з яким у нас підписаний меморандум про співпрацю як і по теплим кредитам, так і по енергоменеджменту. І наступний меморандум у нас буде по енергетичній утилізації сміття", – запевняє голова Держенергоефективності Сергій Савчук. 

Якщо Києву вдасться налагодити перероблення сміття, – місто зможе отримувати і електричну енергію, і теплову. Охочі вкласти кошти у новий завод з перероблювання сміття є. Нині інвестори чекають, коли концепцію з утилізації сміття ухвалить Верховна Рада.

Олена Махно, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Вибори Президента України: ЦВК порахувала майже 100% голосів (оновлено)
Наступний матеріал
"Посилають знак, що вони лояльні та їх не треба чистити" – політичний оглядач про одіозні рішення суддів щодо "Приватбанку"

В Україні поступово завершується опалювальний сезон: де тепло вже вимкнули

У КМДА повідомили, коли в столиці завершиться опалювальний сезон

Гройсман пояснив, чому по Україні ціна газу однакова, а тепла – різна

Знову Сміла, знову опалення: містяни вкотре протестують через захмарні платіжки

Земля вкрита попелом: вже 7 років Сміла задихається через місцеву ТЕЦ

Захмарні платіжки: у КМДА пояснили, чому вартість опалення зросла на 40-60%