Костянтин Лопатін
Костянтин Лопатін Фото КМДА

Захмарні платіжки: у КМДА пояснили, чому вартість опалення зросла на 40-60%

У середньому сума в платіжках киян зросла на 40%

За січень 2019 року кияни отримали платіжки, в яких сума за централізоване опалення істотно зросла, порівняно з показником попереднього місяця. Подекуди різниця у платіжках становила 40%-60%.

У "Київтеплоенерго" пояснюють: причин цьому декілька. Насамперед, зростання тарифу на опалення і гаряче водопостачання на 22,3%, що набув чинності від початку року. Крім того, негативно позначилася на сумі в платіжках низька середньомісячна температура повітря. Про це розповів директор СП "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін, передає КМДА.

"Переважна кількість споживачів сплачує за даними показників лічильника теплової енергії, тобто за фактичний обсяг спожитої теплової енергії.

Проте, температура в січні була на 2 градуси нижчою (становила -4,5ºС), ніж середньомісячна температура за грудень минулого року, а це основний чинник, який впливає на обсяги споживання теплової енергії, для забезпечення комфортної температури у житлових приміщеннях із дотриманням норм.

Окрім того, з січня 2019 року почав діяти новий тариф. У результаті, ці два чинники стали причиною збільшення нарахувань у платіжках за опалення", – каже Лопатін.

За його словами, в середньому сума в платіжках киян зросла на 40%, а в деяких випадках – до 60%. Це залежить насамперед від технічних характеристик будинку.

Існує два алгоритми нарахування сум за опалення – залежно від наявності лічильника.

"Що стосується будинків, у яких прилади обліку в опалювальний період були в неробочому стані – нарахування споживачам відбуваються за середніми нарахуваннями за минулий опалювальний період, тобто застосовуються фактичні обсяги споживання за попередній опалювальний період", – пояснюють в "Енергозбуті".

Натомість для мешканців будинків, де встановлені індивідуальні лічильники, нарахування складається з двох компонентів:

  1. нарахування відповідно до показань індивідуальних лічильників;
  2. нарахування за опалення місць загального користування.

У КМДА також нагадали складові тарифу на опалення: 

Складові тарифу на опалення
Складові тарифу на опаленняФото КМДА

Попередній матеріал
Назвали справжнє ім’я третього підозрюваного в отруєнні Скрипалів – результати розслідування Bellingcat
Наступний матеріал
Державі повернули курортний санаторій "Бердянськ"
Loading...