Володимир Корсунов, професор, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ХМАПО
Володимир Корсунов, професор, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ХМАПО 5 канал

Понад 50 пацієнтів потребують інтенсивної терапії, а ліжок у реанімації 12 – медик про ситуацію в Харкові

Читайте по-русски
Харківським лікарням потрібні кисневі магістралі, додаткові ліжка та медичні бригади, вважає професор Володимир Корсунов

У обласній інфекційній лікарні Харкова інтенсивної терапії потребують понад 50 пацієнтів, але ліжок в реанімації тільки 12, тому решта лежить у відділеннях – навіть на вентиляції. Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" сказав завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Харківської медичної академії післядипломної освіти, професор Володимир Корсунов.

"Якщо казати про нашу обласну інфекційну лікарню, то там понад 50-60 хворих, які потребують інтенсивної терапії, а ліжок вe реанімації тільки 12. Решта лежить у відділеннях, в тому числі й на вентиляції", – повідомив він.

"Ситуація дуже складна. Причина такого розвитку подій пов'язана з тим, що був зроблений акцент на купівлі концентраторів замість того, щоб проводити поточний кисень, встановлювати ємності для рідкого кисню і таким чином забезпечувати навіть дуже тяжких пацієнтів достатнім потоком кисню, який може компенсувати їх дихальну недостатність", – зазначив професор.

"На жаль, концентратори, на які витрачена купа грошей, є машинами, які забезпечують не більше 10 літрів кисню за хвилину – таких концентраторів 99%. По друге, будь-який концентратор використовує хімічну реакцію на отримання кисню, і з часом він стає все менш і менш ефективним. Якщо ми будемо використовувати їх так, як зараз, то за кілька місяців або навіть за місяць ми матимемо абсолютно неефективні машини, які не будуть забезпечувати киснем майже зовсім", – впевнений Корсунов.

Медик озвучив, яких дій він очікує від влади для подолання проблеми в Харкові.

"Треба контролювати дії місцевої влади найперше, і вимагати від неї і допомагати їй у проведенні кисневих магістралей у лікарнях, які займаються лікуванням хворих на COVID. Відкриття додаткових ліжок, формування додаткових бригад. І зрештою, треба мати достатню кількість реанімаційних ліжок", – перерахував він.

Також Корсунов прокоментував перебіг вакцинації в країні та її темпи.

"Як фахівець, який працює з COVID вже майже рік, я хочу сказати, що справді ситуація кричуща. На жаль, до цього часу влада не підготувалася до другої хвилі. Її називають третьою, насправді це друга хвиля пандемії. Справді, єдиним шляхом подолання цієї хвороби є масова вакцинація", – сказав професор.

"Виникає кілька запитань, тому що вакцинація насамперед має бути проведена серед вразливих верств населення. Це люди літнього віку, люди з хронічними тяжкими захворюваннями, наявність яких різко збільшує ризик тяжкого перебігу та смерті. 500 тисяч доз вакцини – навіть не найкращої, але все ж таки вакцини – жодним чином не може владнати проблему зупинення пандемії в Україні", – зауважив Корсунов.

Дивіться повний запис програми "Велика політика":

Нагадаємо, за прогнозами Національної академії наук, у квітні в Україні реєструватимуть до 30 тисяч нових випадків захворювання на коронавірус за добу.

Попередній матеріал
Столичні перевізники проситимуть КМДА зупинити роботу транспорту: Кличко не виключає суворіших обмежень
Наступний матеріал
У Львові продовжує працювати лікар, засуджений через смерть дитини: що відомо
Loading...