Лікарня
Лікарня Depositphotos

У Львові продовжує працювати лікар, засуджений через смерть дитини: що відомо

Читайте по-русски
Лікар своєї провини не визнає

Максимальне покарання за лікарську недбалість призначив львівський суд акушеру-гінекологу місцевого пологового. Три роки позбавлення волі за смерть дитини. Рішення суду першої інстанції залишив чинним апеляційний суд. Юристи вважають це прецедентом: раніше медики зазвичай уникали відповідальності або ж термін покарання обмежували мінімальним. Лікар тим часом продовжує працювати за спеціальністю. Подробиці історії розповість журналістка "5 каналу".

Надія та Микола появи свого первістка чекали з нетерпінням. Сина мали назвати Михайликом. Жодних скарг під час вагітності не було, розповідає жінка. У листопаді 2015-го Надія приїхала в пологовий народжувати.

"Він прийшов пів першої, подивився, оглянув, пробив води і сказав акушерці поставити крапельницю. Звісно, вона неодноразово засинала. Добре, що чоловік був біля мене, він і будив", – розповідає Надія Молоко.

Пологи у Надії затягнулися. Минуло більш як 10 годин, жінка ніяк не народжувала, а серцебиття плода зникало. Тоді медики вирішили їй допомогти.

"Був введений окситоцин, це стимулятор для родів і було витискання. Я бачив. Мені сказали жінку тримати, а вони видавлювали. Два лікаря, акушерка, вони навалювалася на неї просто", – зауважує Микола Молоко.

Надія додає: "Коли сина витиснули з мене, то вже дуже почався кіпіш, медсестри, лікарі, дитячий лікар. Сина на штучну вентиляцію, серце запускати".

Найочікуваніший день – народження сина – для сім'ї Молоко став трагедією. На 8 день після народження Михайлик помер. У довідці причина смерті – ішемічне ураження центральної нервової системи. Надія та Микола переконані – у смерті сина винен лікар, який приймав пологи.

П'ять років тривав суд і врешті визнав лікаря Романа Шокатка винним у смерті дитини. За лікарську недбалість йому присудили три роки ув'язнення. Це максимальний термін покарання. Свою провину лікар не визнав, тому звернувся в апеляційний суд. Там покарання залишили без змін. Після скоєння злочину минуло 5 років. За ґрати лікар вже не сяде, бо минув термін притягнення до відповідальності.

"То людина визнається винною, але на неї не поширюється будь-який кримінал. Тобто вона визнається винною, але звільняється від кримінального відповідальності", – каже правозахисник Назар Шпарик.

Нині Роман Шокатко продовжує працювати в міському пологовому будинку Львова.

"Лікар працює. Догани на нинішній день не виносилися, поки не було рішення суду. Витискання у нас не використовують у лікарні. Не використовують в принципі", – наголошує заступниця головного лікаря полового будинку Наталя Чередніченко.

На робочому місці лікаря ми не застали, а у телефонній розмові Роман Шокатко небагатослівний.

"Я свою вину не признаю", – сказав лікар акушер-гінеколог.

Активісти спільноти "Стоп халатність", які борються з лікарською недбалістю, кажуть: покарання, яке суд обрав акушеру-гінекологу – прецедент, бо раніше медикам вдавалося уникнути відповідальності або ж відбутися мінімальним терміном.

"Ми вийшли з ініціативою до Верховної Ради на те, щоб переглянули терміни притягнення до кримінальної відповідальності по статті 140 до 7-10 років. Цього терміну буде достатньо, щоб ті лікарі, які недбало відносяться до своїх посадових обов'язків або халатно, несли покарання у строгому форматі", – підсумовує активіст спільности "Стоп халатність" Остап Пудляк.

За моральні страждання сім'ї Миколи та Надії лікар виплатить 350 тисяч гривень, ще 50 тисяч заплатить пологовий будинок.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Понад 50 пацієнтів потребують інтенсивної терапії, а ліжок у реанімації 12 – медик про ситуацію в Харкові
Наступний матеріал
Що відомо про смерть військовослужбовиці після вакцинації на Одещині – сюжет
Loading...

"Кисню немає, COVID-доплати не дають": головлікар із Хмельниччини про недоліки в організації боротьби з коронавірусом

Заповнені лікарні в Харкові: чому медики і чиновники бачать ситуацію по-різному

В Україні розширили "помаранчеву" зону карантину – в яких регіонах перевищена норма госпіталізацій

COVID-19 в Україні: рівень госпіталізації перевищений у 9 регіонах

У лікарнях перебуває найбільша кількість хворих від початку пандемії: у столиці за минулу добу виявили майже 900 нових хворих на коронавірус

В одній з лікарень Чернівців медики не захотіли вакцинуватися – ОДА