Лікарі
Лікарі Shutterstock

"Кисню немає, COVID-доплати не дають": головлікар із Хмельниччини про недоліки в організації боротьби з коронавірусом

Читайте по-русски
Через перебої в постачанні кисню сподіватися доводиться тільки на приватних спонсорів, каже лікар

На початку цього тижня Славутська територіальна громада, що в Хмельницькій області, звернулась до прем'єра Дениса Шмигаля через складну ситуацію із захворюваністю на COVD-19. Про це пише "Главком".

"Звертаємось до вас із приводу критичної ситуації, яка виникла у комунальному підприємстві "Славутська міська лікарня ім. Ф.М. Михайлова" Славутської міськради щодо постачання медичного кисню, який є життєвонеобхідним при наданні допомоги хворим на коронавірусну хворобу. Впродовж декількох останніх днів централізоване постачання медичного кисню в лікарню відбувалось зі значними перебоями. Наразі ж медичного кисню майже не залишилось, що створює реальну загрозу життю і здоров'ю людей', – йдеться у повідомленні на сайті міськради.

Паралельно з цим з'явилася заява директора комунального підприємства "Славутська міська лікарня" Леоніда Радзивілюка. Він пояснив, що лікарня отримує кисень зі Львова, де його виробляють. Далі заповнені киснем балони більшого об'єму розвантажують в Хмельницькому, а вже потім відправляють до лікарень регіону. Що ж до статистики із використання кисню, то протягом останніх вихідних було використано 36 балонів у реанімаційному відділенні, 16 – в інфекційному. Отже, за добу використовується 52 балони.

Леонід Радзивілюк
Леонід Радзивілюкglavcom.ua

"У суботу (13 березня – ред.) нам завезли 50 балонів, вчора (14 березня – ред.) – ні одного. Змушені були спільно з міською владою шукати вихід із ситуації. Завдяки спонсорській допомозі вдалося завезти до лікарні 30 балонів. Крім того, заправили ще один концентратор. Ось таким чином тримаємося до вечора. А далі обіцяють привезти 40 балонів кисню з Хмельницького. На жаль, такі "перебої" із постачанням кисню повторюються день за днем", – описує ситуацію медик.

На 15 березня у відділеннях Славутської лікарні на стаціонарному лікуванні із підтвердженим діагнозом COVID-19 перебувало 66 пацієнтів, з підозрою – 20. При цьому показник киснезалежних з усіх госпіталізованих становить майже 40%. 

Лікар також додав: "Можемо розмістити 120 "ковідних" хворих. Щоденно шпиталізуємо 8-9 хворих. Усі ліжка мають розводку під кисень, але єдина проблема – кисню немає. Фактично нині за кількістю хворих у стаціонарі виходимо на показник листопада 2020 року".

У бесіді з "Главкомом" головлікар визнав: проблеми не лише з киснем. Виявляється, персонал медзакладу з січня 2021 року не отримує відповідних "ковідних"-доплат, якими так пишався уряд Шмигаля.

"Востаннє "ковідні" доплати наші лікарі одержали за січень, та й то не в повній мірі", – розповів лікар.

Як повідомляв 5.UA, за минулу добу коронавірус в Україні підтвердили ще в майже 16 тисяч осіб, зокрема у 830 дітей.

Попередній матеріал
Шість провалів: у КВУ проаналізували невиконані обіцянки влади щодо вакцинації
Наступний матеріал
Українські металурги відмовилися від податкових канікул на час пандемії COVID-19 – ЗМІ
Loading...

Степанов розповів про другий етап вакцинації в Україні

Локдаун у Києві: докладно про нові обмеження та реакції на них

Низка країн Євросоюзу поновлює вакцинацію препаратом AstraZeneca

Коронавірус в Україні підтвердили ще в майже 16 тисяч осіб, зокрема у 830 дітей

Єврорегулятор лікарських засобів оприлюднив результати розслідування щодо вакцини AstraZeneca

Як напередодні локдауну в Києві проходить футбольний матч на НСК "Олімпійський" – включення