В ефірі "5 каналу" міністр освіти і науки України Лілія Гриневич прокоментувала інформацію в групі "Батьки SOS" у Facebook, де вони пишуть, що пішли перед навчальним роком перевірити класи і не знайшли там ні обіцяних нових меблів, ні інтерактивних дошок.
"Постачання всього цього обладнання – це консолідовані зусилля. Ми, як Кабмін виділили всі кошти, зокрема, мільярд гривень. Ще частина цієї субвенції, наприклад на закупівлі фабрик друку для початкових шкіл пішла ще 7 місяців тому і вона використана зараз по країні на 66%, а оцей мільярд на Нову українську школу використаний по країні на 44%. І є різні органи місцевого самоврядування. Одні впоралися вже з тендерами, вже навіть зробили поставки, а інші не впоралися, бо обласні ради дуже довго зволікали з розподілом коштів. Або є також недобросовісна конкуренція на ринку: деколи блокуються тендерні закупівлі спеціально. Іншими фірмами, які навіть не збираються виконувати це замовлення, але це роблять".
Міністр продовжила: "І третя проблема – що насправді ринок тих товарів, зокрема, меблів для системи освіти, навчального обладнання в Україні був неготовий до таких інвестицій. Ніколи подібних закупівель вже багато років поспіль не проводилося. І зараз є ситуація, коли є укладені договори, проведені тендери, укладені договори, а ці продуценти не встигають виготовити ці меблі, тому що їм потрібно більше часу. Ми ж не хочемо меблі, які залежались на складах 5 і більше років. Ми хочемо такі меблі, які відповідають вимогам для конструювання нового освітнього простору".
Гриневич звернулася до батьків, що це трансформаційний довгий процес: "Суть полягає в тому, що кожна копійка, яка виділена з бюджету може бути витрачена тільки в такий спосіб, бо це цільові субвенції і ці парти чи це обладнання надійде. Хоч, можливо, надійде пізніше. Це вже залежить від того, як цими грошима розпорядилися органи місцевого самоврядування. Але треба розуміти, що така інвестиція і така серйозна зміна в освітньому середовищі вона насправді потребує часу. І є успішні приклади, і є там, де ще нічого немає, але воно обов'язково буде".
Гриневич також закликала батьків не збирати ніяких грошей на меблі чи підручники: "Ні, цього не варто робити. По-перше, треба дізнатися, що запланували для вашої школи і це неприпустимо, якщо державний і місцевий бюджет виділяє на це гроші ще брати гроші у батьків. Хочу батьків застерегти і попросити вчителів не спонукати батьків купувати, наприклад підручники. Немає потреби зараз у першому класі купувати підручники. Всі підручники будуть".
Як повідомляв 5.UA, цього року всі першачки мають навчатися за програмою Нової української школи – до цього її випробовували у 100 навчальних закладах, тепер же мають опановувати всі.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Банти, гольфи та юні красуні: яким було свято "Останнього дзвоника" в Україні – ФОТО




















