Аварія танкера біля Одеси
Аварія танкера біля Одеси фото Думская

Перекинутий танкер Delfi так і не вдалося підняти з третьої спроби – що з ним робитимуть

Читайте по-русски
Тимчасом, довкола судна утворилася нафтова пляма розміром 7,5 тис. кв. метрів

Фахівці компанії-підрядника Smart Marine Concept, група водолазів, екіпажі двох буксирів та плавучого крана не змогли 24 липня підняти з мілини на узбережжі Одеси танкер Delfi, що ліг на правий борт під час шторму 22 листопада. Про це повідомляє "Укрінформ".

У післяобідню пору планувалося закріпити на корпусі судна сталеві канати і зняти його з мілини та поставити на кіль. Однак завести важкі канати на судно не змогли.

Тимчасом в Держекоінспекції заявили, що інспектори встановили розмір забруднення від палива, яке витікало з танкера.

"Сьогодні держінспектори зафіксували поряд з танкером, в акваторії пляжу "Дельфін", пляму сріблястого кольору розміром 7,5 тис. кв. метрів, що має характерний запах нафтопродуктів і рухається в бік пляжу", – зазначив голова Одеського управління Караулов, припустивши, що нафтопродукти витекли з пошкодженого корпусу судна і перелилися через бонові загородження довкола танкера.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що з 27 липня операція з підняття аварійного судна переходить під контроль АМПУ.

"Але не чекаючи цієї дати, ми вже погодили з головою Одеської ОДА Максимом Куцим провести в неділю комісію з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайної ситуації, визначити подію техногенною катастрофою, щоб дати можливість АМПУ рухатися за прискореною процедурою і не гаяти часу на бюрократичні процедури", – наголосив Криклій.

Міністр додав, що зі зміною виконавця зміниться і підхід – "всі налаштовані швидко прибрати цей металобрухт з міського пляжу".

Як повідомляв 5.UA, 22 листопада 2019 року кілька годин тривала рятувальна операція на танкері Delfi, який сів на мілину поблизу Одеси. Із судна дістали трьох членів екіпажу. Танкер йшов порожнім, утім на місці, де він зазнав аварії, екологи вже відібрали проби води і з'ясували – вміст нафтопродуктів перевищено у 53 рази.

Попередній матеріал
В окупованому Криму зник 3-річний син політв'язня Сулейманова
Наступний матеріал
COVID-19: ВООЗ зафіксувала новий антирекорд у світі
Loading...

В Одесі з затонулого танкера Delfi знову потекло паливо

Затонулий танкер "Делфі" нарешті приберуть: куди його транспортують і за чий кошт – подробиці

Термін прибирання перевернутого танкера "Делфі" біля Одеси перенесли

Перекинутий біля Одеси танкер "Делфі" неочікувано почав протікати – пляма палива посунула в сторону пляжу

Затонулий танкер Delfi планують прибрати до 25 червня – голова Одеської ОДА

Біля Одеси із затонулого танкера Delfi стався витік дизельного палива – що відомо