Танкер "Делфі", який затонув поблизу одеського пляжу, готовий до підйому. Прибрати його мають до 1 серпня. Нині танкер вже поступово готують до буксирування. За чий кошт і куди його транспортують – розкаже кореспондентка "5 каналу" Ольга Дунська.
"Ми вас дуже просимо покинути акваторію аварійного судна, працюють водолази, заведена електрика, працює зварювання на судні", – кажуть рятувальники.
Рятувальники просять чоловіка вийти з моря, адже територія пляжу, поблизу якого затонув танкер "Делфі", закрита. Втім охочих відпочити на безлюдному пляжі чимало.
"Менше приїжджих, і вода чистіша, тут камінці, нормально. Ну, якщо вдарить струмом, то значить в іншому місці буду. Вони просто спеціально це говорять, лякають, щоб не лазили на корабель, як у вихідні дні було", – каже Ігор, одесит.
Рятувальники кажуть: чимало й охочих зробити світлини на самому судні.
Скаржаться на пляжників і ті, хто підіймає танкер. Кажуть, наприкінці червня нафта вилилась у море саме через відпочивальників: вони пошкодили плавучі загородження – бони.
Роботи почали тут більше місяця тому. Рятувальники разом зі спеціальним роботом обстежили дно танкера, виявили чимало пробоїн: у машинному відсіку та кормі, ще одна – вздовж усього судна – наслідок зіткнення з хвилерізом.
Тепер на судно завозять спеціальні жовті понтони. Ними витискатимуть воду з тих відсіків танкера, що затонули. Нині на "Делфі" вже 6 таких. Після чого встановлять зовнішні.
"Ось великий понтон, який буде кріпитися до правого борту судна для того, щоб потім його вирівнювати, таких передбачається на початку 5, в загальній кількості їх передбачається 17", – розповідає Дмитро Чернега, технічний консультант компанії-підрядника.

"Наступний етап – постановка судна на рівний кіль і роботи з викренювання, зараз йде посилена підготовка до цього етапу і ми розраховуємо протягом двох тижнів, тобто числа 14, судно почне виходити з нинішнього положення в більш нормальне, стане на кут 40%, плюс-мінус", – каже Дмитро Євдокімов, керівник робіт із піднімання танкера.
Вирівняти судно сподіваються до 20 липня, це означатиме, що 80% робіт позаду. Потім знадобиться ще тиждень, аби прибрати танкер. Це більше, аніж термін, який вкотре подовжило керівництво одеського порту. Однак робочі налаштовані скептично, кажуть, поспішати не варто, адже є ризик розлому судна.
"Після викренювання судно перебуватиме в дуже уразливому стані. Максимум робіт потрібно виконати зараз, в процесі підготовки", – розповідає Роман Шулевський, експерт із суднопіднімальних робіт.
Коштуватимуть роботи з підняття та евакуації танкера приблизно пів мільйона гривень, фінансує – власник судна. Після чого "Делфі" планують доправити до порту Чорноморська.
Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"