Танкер 'Делфі'
Танкер 'Делфі' 5 канал

Аварія танкера "Делфі": на пляжі Одеси норми нафтопродуктів перевищені в 16 разів – хто відповідатиме і коли

Читайте по-русски
Утім, туристів ані застереження екологів, ані огороджувальні сітки, ані танкер у морі від купання не стримують

Табличка з написом "Увага, прохід заборонено" зустрічає відпочивальників на одному з пляжів Одеси. Танкер "Делфі" зазнав аварії торік у листопаді. Відтоді із судна кілька разів витікали нафтопродукти, востаннє пляму завбільшки майже чотириста квадратних метрів зафіксували напередодні.

"Витік стався через пошкодження бонів – це такі спеціальні захисні стрічки, які встановлюються АМПУ задля локалізації та недопущення паливно-мастильних матеріалів акваторією, причини пошкодження наразі встановлюються", – повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций.

Екологи лише починають підраховувати збитки для природи. Їх має сплатити судновласник. Нині розлите паливо збирали за допомогою сорбентів.

"Державні інспектори спільно з представниками Одеської філії ДП "АМПУ" відібрали проби морської води. Встановлено перевищення нормативів гранично допустимої концентрації нафтопродуктів у 16,4 раза", – зазначив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

Утім, туристів ані застереження екологів, ані огороджувальні сітки, ані танкер у морі від купання не стримують.

"Нас це не злякало, тому що прочитали в новинах, що він вже тут давно, і тут вчора було багато людей, пляж був забитий, діти, і тому нічого нас не насторожило і візуально, дивлячись на воду, нічого не помітно", – кажуть туристи з Києва Роман та Євгенія.

Але деякі туристи помітили плівку на поверхні води.

"Воно протягом довго часу просто плівкою покривається, це просто що люди починають купатися, трошки вода розходиться", – зауважує туристка з Дніпра Лілія.

Фахівці застерігають: ситуація не поліпшиться.

"Танки порожні, але з урахуванням того, що довгий час судно експлуатувалося, стан цих танків, на стінах відкладення нафтопродуктів будуть давати про себе знати", – переконує в.о. заступника департаменту екології Одеської міської ради Валентина Дацюк.

Міські чиновники не раз зверталися до уряду з проханням втрутитися у ситуацію і прискорити вирішення долі танкера. А поки що встановили посилений рятувальний пост.

"Ми "Делфі" не охороняється, ми охороняємо людей від "Делфі", будемо говорити, що це небезпечно в першу чергу екологічно, ну і травмування теж саме", – пояснює начальник рятувально-водолазної служби Приморського району Дмитро Мірошников.

"Страх купатися є завжди, але якщо чогось боятися, треба сидіти вдома, будемо сподіватися, що все буде добре", – надіється мешканка Одеси Олена.

Судновласник обіцяє прибрати танкер, утім терміни постійно переносять. Вкотре обіцяв це зробити 25 червня, проте досі на пляжі – жодних робіт.

"Уранці мав розмову з міністром інфраструктури паном Владом Криклієм щодо цієї ситуації, я його проінформував щодо неспроможності судновласника. 25 червня має бути вирішено, чи продовжує АМПУ судновласнику строк виконання робіт чи врешті-решт візьме відповідальність на себе з ліквідації цього судна з пляжу Одеси", – заявив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций.

В адміністрації морських портів України пояснили: оголосити тендер на транспортування танкера з берега не можуть, доки судновласник не відмовився від нього.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Танкер прибило до берегів Одеси: як водолази витягували проблемний екіпаж судна – фото

Порятунок людей з танкера Delfi
/
Порятунок людей з танкера Delfi
/
Порятунок людей з танкера Delfi
/
Порятунок людей з танкера Delfi
/
Порятунок людей з танкера Delfi
/
Порятунок людей з танкера Delfi
/

Попередній матеріал
Вибух у будинку на Позняках: під завалами знайшли тіла п'ятьох осіб
Наступний матеріал
Виклик на допит у НАБУ: брифінг Володимира Омеляна
Loading...

Названо причину аварії танкера Delfi біля Одеси – порушення не одне

Вийшов на зв'язок власник сумнозвісного танкера "Делфі"

Аварія танкера "Делфі": капітани портів уявлення не мають, як рятувати судно – Кісловський

Прибирати наслідки не поспішають: що нині відбувається на місці аварії танкера "Делфі "

В Одесі триває ліквідація наслідків аварії танкера: рівень забруднення води досі зростає

Аварія танкера "Делфі": механік судна розповів нові подробиці