Аварія танкера біля Одеси
Аварія танкера біля Одеси фото Думская

Прибирати наслідки не поспішають: що нині відбувається на місці аварії танкера "Делфі "

Читайте по-русски
Очікують на проведення слідчих дій

У 157 разів більше за норму - саме така концентрація нафтопродуктів зараз у Чорному морі біля берегів Одеси. Це сталося через аварію танкера "Делфі", який напередодні сів на мілину. Фахівці продовжують працювати на місці і моніторити забруднення, утім підступитися ближче їм заважає шторм. Водночас, врятовані члени екіпажу - троє українців - після медичної допомоги вже почуваються значно ліпше. Про це вони розказали Ользі Дунській.

39-річний уродженець Херсонщини Костянтин Михайленко на танкері "Делфі" працював старшим механіком. Чоловік розповідає, під час аварії судна він разом із двома колегами переховувався в рубці. Вдягли рятувальні жилети і стежили, як судно нахиляється на правий бік і до нього набирається вода. Запевняє: подати сигнал СОС не змогли.

Щоправда, коли у ніч на п'ятницю екіпажу пропонували евакуацію, ті відмовилися.

"В морі в сильний шторм, ніхто б не вистрибнув за борт. Вночі ніхто б не вистрибнув, вранці в світлий час дня, згоден", - каже механік танкера.

Щодо стану здоров'я старшого механіка, лікарі відповідають: він - задовільний.

Матрос після надання першої допомоги навіть не поїхав до лікарні. А третій член екіпажу - капітан - у суботу зранку наполіг на виписці.

"Він був оглянутий лікарями, в даний час йому надано медичну допомогу, відчуває себе задовільно, за наполяганням виписаний на амбулаторне лікування", - розповів Вадим Стоєв, заступник директора міської клінічної лікарні №11 з хірургічної допомоги.

Танкер "Делфі", який зазнав аварії у ніч проти п'ятниці, 22 листопада, перебуває біля берега. Його рубка вже майже повністю у воді.

Нині весь пляж вкритий дерев’яними уламками, каністрами з корабля та деякими речами членів екіпажу.  Шторм на морі триває, а вітер не вщухає, тож проводити будь-які роботи щодо ліквідації наслідків аварії танкера немає можливості.

Прибирати наслідки аварії на пляжі міська влада не поспішає. Очікують на проведення слідчих дій.

"У нас дуже багато питань стосовно цього судна: де воно знаходилося тиждень, хто з ними спілкувався, чому цих людей не висадили на берег раніше, чому за 2-3 дні до цього з ними спілкувалися і вони не захотіли переходити на буксири, дуже багато питань. Ми можемо прибрати, але слідчі органи, якщо щось буде, ми не можемо чіпати", - пояснив  Андрій Котляр, заступник міського голови Одеси.

Власника судна, яке йшло під прапором Молдови, вже встановили. У Держекоінспекції намагаються зв'язатися з ним. А поки що екологи розтягнули вздовж берега сорбувальні загорожі - так звані бони. Бо з миті аварії постійно фіксують забруднення моря нафтопродуктами.

"Перевищення вмісту в епіцентрі події нафтопродуктів у 157 разів. Тільки-но шторм вщухне, бони встановлять навколо аварійного буксира, щоб уникнути поширення плям паливно-мастильних матеріалів у море... Відомо, що власник судна "Фактор груп лімітед" зареєстрований у Харкові і належить Джавадову Шамсаддіну Алі Огли", - повідомив Єгор Фірсов, в.о. голови Держекоінспекції України.

Рік тому до цього пляжу під час шторму прибило буксир, який тягнув контрабанду сигарет. Чимало одеситів тоді приїздили подивитися на судно. Тепер - так само.

"Ми просто прийшли з дитиною подивитися, звичайно, нічого такого. Сумно, неприємна ситуація, яка сталася на березі нашого моря прекрасного. Видно, що тут залишки масла, бруд, неприємно таке", - ділиться Микола Янєв, мешканець Одеси.

Фахівці вирішують, яким чином прибрати танкер з місця аварії. Серед варіантів - підняття плавкраном та буксирування на ремонт чи утилізацію. Проте, слово та гроші за власником.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Радник президента Єрмак має бізнес-зв'язки з одіозним путінським олігархом – журналісти
Наступний матеріал
"Головне, щоб вірила Україна": чемпіони світу зі змішаних бойових мистецтв повернулися додому – як зустрічали
Loading...

Аварія танкера "Делфі": механік судна розповів нові подробиці

Забруднення води на місті аварії танкера "Делфі" перевищує норму в 90 разів

Аварія танкера "Делфі": кількість нафтопродуктів у районі пляжів перевищена у 53 рази