Танкер "Делфі"
Танкер "Делфі" 5 канал

Танкер "Делфі" сів на мілину поблизу Одеси: усі подробиці рятувальної операції – сюжет

Читайте по-русски
На місці, де танкер зазнав аварії, екологи відібрали проби води. Встановлено перевищення у воді нафтопродуктів в 53 рази

Кілька годин тривала рятувальна операція на танкері "Делфі", який сів на мілину поблизу Одеси. З судна дістали трьох членів екіпажу. Наймолодший матрос від обстеження відмовився, а ось стан інших двох – середньої тяжкості. Танкер йшов порожнім, утім на місці, де він зазнав аварії, екологи вже відібрали проби води і з'ясували – вміст нафтопродуктів перевищено у 53 рази. Усі деталі сьогоднішньої рятувальної операції і чи є зв'язок із власником судна – Ольга Дуньска розкаже.

Танкер, що дрейфує, морська пошуково-рятувальна служба помітила ще ввечері четверга, й запропонувала допомогу – запевняють рятувальники. Як з'ясувалося, судно втратило один з якорів тиждень тому.

"Від послуг потужного, гарного буксира вони відмовилися, це була реальна ситуація їх взяти на буксир, повісті в Очаків, після цього все розвивалося з кожною годиною гірше, погода взагалі, ні буксир, ні рятувальний катер поки не йдуть тому, що хвиля 2,5-3 метри, їх валяє", – пояснює капітан Одеського порту Кирило Сухий.

Покидати судно та подавати сигнал лиха екіпаж танкера відмовлявся. Самостійно надати допомогу рятувальники не могли, адже корабель іноземний – під прапором Молдови.

"Поки судновласник і капітан судновласника не заявить SOS, ми не маємо права проводити і чіпати це судно, бо якщо сяде на мілину, проб'є борт або ще що – буде нести відповідальність держава", – пояснює начальник адміністрації порту Денис Карпов.

Три дні тому в екіпажу скінчилася їжа, а напередодні зник струм.

"За інформацією капітана, судно без вантажу, судно знеструмлене і з ними не має зв'язку, на даний момент на танкері "Делфі" знаходиться 3 людини, під час всієї операції капітан судна та екіпаж відмовились залишити борт судна", – повідомив заступник директора морської пошуково-рятувальної служби Сергій Дубін.

Близько півночі ситуація погіршилася: хвилі збільшилися, швидкість вітру сягала 20 метрів за секунду.

Танкер "Делфі" потрапив у пастку лише за кілька метрів від берега в акваторії пляжу "Дельфін". За попередніми даними корабель сів кормою на мілину.

Танкер повністю схилився на правий бік, а хвилі вкривали рубку, де перебував екіпаж. На узбережжя викинуло уламки та чорні згустки палива. Крізь шторм рятувальники кілька разів намагалися дістатися корабля човнами та плотами, проте марно.

Танкера змогли дістатися лише водолази. Одні – піднялися на судно, інші – рятували екіпаж. Водолаз Євген врятував капітана судна.

"Ускладнювалося тим, що судно лежить на борту, туди було важко залізли та дістати капітана з трюму, тому що він майже не ходив, і підійти до борту – було велике хвилювання", – розповів водолаз Євген Копець.

"Капітан судна у важкому стані, адже він був на капітанській рубці в важкому стані і 2 години провів у воді. Екіпаж судна дуже довгий час не хотів отримувати допомогу з нашого боку і лише коли судно сіло на мілину і дало крен, лише тоді було розпочато рятувальну операцію", – зауважив Максим Куций, голова Одеської обласної державної адміністрації.

Усіх трьох членів екіпажу доправили до лікарні. Наймолодший матрос від обстеження відмовився, стан інших двох – середньої тяжкості. Їх ушпиталили до терапевтичного відділення.

"З діагнозом загальне переохолодження, гострий трахеобронхіт, третій – 59 років, мешканець Одеси, переданий до бригади екстреної медичної допомоги о 14:50, діагноз загальне переохолодження, стан середньої тяжкості. Усім потерпілим надається допомога", – сказав в.о.директора департаменту охорони здоров'я Одеської ОДА Ігор Гінжул.

На місці, де танкер зазнав аварії, екологи відібрали проби води. Встановлено перевищення у воді нафтопродуктів в 53 рази. Адміністрація одеського порту має надати припис судновласникові, щоби прибрав танкер, адже це загрожує судноплавству в акваторії.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Танкер прибило до берегів Одеси: як водолази витягували проблемний екіпаж судна – фото

Порятунок людей з танкера Delfi
/
Порятунок людей з танкера Delfi
Порятунок людей з танкера Delfi
/
Порятунок людей з танкера Delfi
Порятунок людей з танкера Delfi
/
Порятунок людей з танкера Delfi
Порятунок людей з танкера Delfi
/
Порятунок людей з танкера Delfi
Порятунок людей з танкера Delfi
/
Порятунок людей з танкера Delfi
Порятунок людей з танкера Delfi
/
Порятунок людей з танкера Delfi

Попередній матеріал
Росія планує військову активність за кордоном – Новіков про бажання РФ вийти з Женевської конвенції
Наступний матеріал
Балкон ледь не вбив дівчину в Чернівцях: хто винен у занедбанні історичних будівель – сюжет
Loading...

Танкер "Делфі" сів на мілину біля Одеси: стали відомі подробиці – включення

Росія не виконала наказ Міжнародного трибуналу з морського права – Зеркаль

"Вони у Москві": адвокат пояснив, чому РФ не віддала Україні зброю та боєприпаси з повернених кораблів

Росіяни навіть унітази познімали: Воронченко розповів про стан кораблів, які повернули Україні (оновлено)

Після майже року полону: як українські кораблі зустрічали на Миколаївщині – репортаж

Матіос показав перелік зниклих та пошкоджених речей на повернутих кораблях ВМСУ