Facebook

"Вони у Москві": адвокат пояснив, чому РФ не віддала Україні зброю та боєприпаси з повернених кораблів

  Читайте по-русски
  За його словами, ці кораблі й надалі залишаються речовими доказами у справі й передані Києву на відповідальне зберігання

  Адвокат українських моряків Микола Полозов заявив, що вогнепальну зброю та боєприпаси, вилучені в українських моряків під час інциденту в Керченській протоці, не було передано Києву, вони залишилися в Москві як речові докази у справі, передає "Інтерфакс-України".

  "Було вилучено близько 30 одиниць зброї моряків, зокрема автомати Калашникова і пістолети Макарова, сотні одиниць боєприпасів до артилерійських установок, а також радіонавігаційне обладнання", – наголосив Полозов.

  "Також морякам не повернули вилучені в них стільникові телефони, флеш-карти, електронні накопичувачі. Усе це залишилося як речові докази в Росії", – додав він.

  Крім того, багато моряків скаржилися, що їм не було повернено особисті речі, натільні хрести, ланцюжки тощо, вилучені в них прикордонниками.

  "Ми зараз розбиратимемося, і в разі, якщо це так, вживатимемо відповідних заходів", – наголосив Полозов.

  За його словами, ці кораблі й надалі залишаються речовими доказами у справі й передані Києву на відповідальне зберігання.

  "Згідно з КПК РФ, відповідальне зберігання забороняє будь-яких дій, зокрема ремонту та експлуатації майна до виключення його з-поміж речових доказів", – підкреслив він.

  У разі порушення, уточнив Полозов, російська сторона має право заявити про це в Міжнародному трибуналі ООН з морського права.

  Як повідомляв 5.UA, раніше стало відомо, що РФ нарешті повернула  кораблі.

  Нагадаємо, 25 листопада 2018 року в Керченській протоці російські військові обстріляли і захопили українські судна "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу", які прямували з Одеси до Маріуполя. Тоді в полон потрапили і 24 українських військовослужбовці. 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив, що Росія має звільнити наших моряків і повернути судна. Утім, моряки повернулися на батьківщину лише 7 вересня в рамках українсько-російського обміну полоненими.

  Попередній матеріал
  Кабмін відсторонив керівництво АРМА – причини
  Наступний матеріал
  У ГПУ розповіли про особливості перехідного правосуддя після реінтеграції ОРДЛО
  Loading...

  "Нащо вам б/в трухани?": моряк, колишній бранець Кремля, про розграбовані росіянами кораблі

  Повернуті Росією українські кораблі в морській гавані Очакова – ексклюзивні фото

  Всі повернуті Росією українські кораблі вже прибули до Очакова – включення

  Катери "Нікополь", "Бердянськ" та буксир "Яни Капу" увійшли в територіальні води України

  "Давно повинні були це зробити": Генсек НАТО привітав повернення Росією українських кораблів

  Для посилення кордонів: Франція надасть Україні 20 патрульних катерів