Лариса Ніцой, дитяча письменниця
Лариса Ніцой, дитяча письменниця 5 канал

Одну частину радянського минулого критикувати не варто: це культ книги – Ніцой

Читайте по-русски
Дитяча письменниця вважає, що радянський культ книги є позитивною часткою радянської спадщини і його варто було б відновити

Згідно з міжнародними дослідженнями, Україна посідає низькі місця в читацьких рейтингах через бідність населення і низькі наклади друкованих книжок у країні, тому одну з частин радянського минулого критикувати не варто – це культ книги. Про таке в ефірі ток-шоу "Кондратюк у понеділок" на "5 каналі" сказала дитяча письменниця Лариса Ніцой.

"Мені в руки попав рейтинг країн, які вважаються читаючими, і наш рейтинг. Він складався не українцями, це міжнародний рейтинг. Ми, на жаль, займаємо дуже низькі щаблі в читацькому рейтингу. Я так розумію, що цей рейтинг формується по багатьох показниках і, мабуть, одним з перших показників є купівля книжок і кількість виданих в Україні книжок. Тобто сукупність тиражів і купівельна спроможність. Українці бідні, вони не купують книжок і тому читають менше, ніж інші країни", – сказала вона.

Своєю чергою поет-пісняр Юрій Рибчинський зазначив, що відповідно до досліджень, читацький бум друкованих книжок наразі спостерігається в Чехії.

"Ми критикуємо наше радянське минуле і навіть критикуємо той період, коли "совєцька" влада зробила культом книгу і люди купували книжки. Їх навіть не читали, але виписували. З цього сміялися: килими, треба щоб була шафа з кришталем і шафа з книжками. Але я вам скажу – частина людей не читала, і таких людей висміювали, але частина людей читали і був культ книги. Оце треба робити", – зазначила письменниця.

Дивіться повний запис програми "Кондратюк у понеділок":

Нагадаємо, в жовтні суд заборонив розповсюдження тиражу книги "Справа Василя Стуса" без дозволу Медведчука

90% книги – це документи із розсекречених архівів КДБ про другий судовий процес над поетом у 1980 році. Заборонити її в суді вимагає адвокат Василя Стуса – Віктор Медведчук.

 

 

 

Попередній матеріал
Убивство Катерини Гандзюк: підозрюваного Левіна залишили під вартою
Наступний матеріал
"В Україні є одна велика проблема": Ніцой про книжки, їх видавництво і популяризацію
Loading...