Філарет
Філарет politrada.com

"Одна брехня": у Константинополі прокоментували заяви Філарета – ВВС

  Читайте по-русски
  У Вселенському Патріархаті зазначили, що в Києві ніколи не було патріарха

  В Константинополі назвали брехнею заяву "почесного патріарха" Православної Церкви України Філарета про те, що Київський Патріархат продовжує існувати, пише "ВВС Україна".

  У Вселенському Патріархаті зазначили, що у Києві ніколи не було патріарха.

  "Одна брехня… Як казав Вселенський патріарх Варфоломій, патріарха в Києві немає, тому що патріарха ніколи не було. Філарет – колишній митрополит Київський", – зазначив співрозмовник видання у Вселенському Патріархаті.

  Нагадаємо, під час сьогоднішньої конференції Філарет заявив, що Православну Церкву України хочуть розвалити. За його словами, передусім загроза йде від представників Московського Патріархату.

  Він укотре наголосив, що Київський Патріархат не потрібно відновлювати, адже він нібито існує і зараз. І саме КП, на його думку, може зупинити розкол єдиної помісної церкви та об'єднати її.

  Філарет пояснює: "Чому я наполягаю на тому, щоб в Україні був Київський Патріархат? Тому що якщо українська церква відмовиться від статусу патріархату, то це означає, що в Україні буде тільки один Московський Патріархат. І ім'я московського патріарха Кирила буде звучати по всій Україні, а ім'я київського – не буде".

  Раніше Філарет оприлюднив звернення, у якому критикував Петра Порошенка та митрополита Епіфанія, проте схвально відгукувався про Володимира Зеленського та Ігоря Коломойського.

  Сьогодні ж на запитання, чому він згадав пана Коломойського, почесний патріарх відповів, що "він, знаходячись за кордоном, відреагував на події, які відбуваються в українській церкві, і він оцінив, що Київський Патріархат створив патріарх Філарет".

  Попередній матеріал
  Адвокат Сенцова розповів про стан здоров'я політв'язня
  Наступний матеріал
  Противники Трампа: Джуліані розповів, хто впливає на Зеленського
  Loading...

  Константинополь надасть ПЦУ статус патріархії − Філарет назвав умову

  Філарет назвав головну умову для отримання ПЦУ статусу Патріархату

  Вселенський Патріархат має документи, які доводять, що РПЦ є дочірньою Церквою УПЦ – Філарет

  Процедура отримання Томосу про автокефалію ще триває – Філарет

  Філарет: Вселенський патріарх зможе надати Томос без згоди інших православних церков

  Радник Порошенка: Про жодне відкликання Томосу не може бути й мови