Філарет
Філарет politrada.com

Філарет назвав головну умову для отримання ПЦУ статусу Патріархату

Все українське православ'я має об'єднатися

У майбутньому Православна церква України обов’язково отримає статус Патріархату. У цьому переконаний почесний патріарх ПЦУ Філарет.

"Сьогодні ми (УПЦ КП) маємо об’єднану церкву з УАПЦ і невеликою частиною Московського Патріархату. Ми на соборі обрали предстоятелем митрополита Епіфанія. Я вважаю, що це достойний предстоятель – молодий, але перспективний, і тому ми повинні шанувати нового предстоятеля", – зазначив Філарет під час подячного молебню за отримання Томосу в Луцьку, передає УНІАН.

Аби отримати статус Патріархату, українське православ'я має об'єднатися, каже духовний лідер українського народу.

"Сьогодні ми маємо статус митрополії, але наша мета – досягти Патріархату, і ми досягнемо цього обов'язково. Для цього треба об'єднати все українське православ'я: чим швидше ми об'єднаємо все українське православ'я в одну єдину Українську Православну Церкву – тим швидше отримаємо визнання нашого статусу не митрополії, а Патріархату", – наголосив патріарх. 

Поки ж, за словами Філарета, маємо дякувати за митрополію і Вселенському патріарху Варфоломію, і Президенту України Петру Порошенку, а також всьому українському народові, який прагнув автокефалії.

"Ми будемо молитися і просити Бога, щоб він допоміг нам об’єднати українське православ’я, і ми обов'язково об'єднаємося – іншого шляху в українців немає", – підкреслив він.

Як інформував 5.UA, 6 січня у патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. 

Дивіться також фотогалерею: 

День, що вже увійшов в історію: як відбувалося підписання Томосу про автокефалію ПЦУ – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
/
Підписання Томосу
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Підписання Томосу
/
/
/
Президент Петро Порошенко нагородив Вселенського Патріарха Варфоломія орденом 'За заслуги' І ступеня
/
Президент Петро Порошенко нагородив Вселенського Патріарха Варфоломія орденом "За заслуги" І ступеня

Попередній матеріал
Брифінг голови ОБСЄ, міністра закордонних і європейських справ Словаччини Мирослава Лайчака – відео
Наступний матеріал
До України йдуть морози: у середу стовпчик термометра опуститься до -9°С
Loading...