Донбас – це Україна censor.net.ua

Не на словах, а на ділі: як та в чому співпрацюють Львівщина і Луганщина – відео

Спочатку співпраця проходила між військовими частинами, а згодом між волонтерами

Про таке в ефірі "5 каналу" розповів Голова Львівської обласної Ради Олександр Ганущин. Відомо, що у липні 2016 року було підписано велику угоду між Львівщиною та Луганщиною про співпрацю.

"Слід починати з того, що Львівські військові частини, так історично склалося, що 80% їхнього бойового шляху у російсько-українській війні пролягало через Луганщину", – зазначив він.

Спочатку співпраця проходила між військовими частинами, а згодом між волонтерами. Наразі відбувається обмін вчителів.

"Станом на сьогодні ми маємо 32 заклади з одного боку та 32 заклади з іншого боку, які мають партнерські стосунки", – зауважив він. При чому чоловік зауважив, що ще у 2016 році до них на Львівщину приїздили люди з Луганської області, які думали, що їх будуть бити за російську мову. Проте цей стеоретип у них швидко розсіювався, зауважує чоловік.

Також, з його слів, співпраця вже перейшла на формат вищої школи, тобто підписана угода про спільні дії між базовими Університетами: Львівським університетом ім. Івана Франка та Луганським університетом, який базується на вивчені природничих спеціальностей. Також на меті є співпраця на рівні військової освіти.

У контексті медицини теж є можливість співпрацювати: "Там дуже сумно з так званим третім рівнем, тобто високовартісною і високо профільованою медициною. Будь-яка серйозна онкооперація – і мешканець Луганської області обирає між Запоріжжям і Харковом, Дніпром, або – і це гірше для держави Україна, їхати через КПВВ, отримати штамп у медичну картку і Росія робить усе моливе, щоб людина в онкоцентрі в Луганську обслуговувалася безкоштовно. Це дуже б’є по нашому іміджу. Тому на Prozzoro вже з’явився проект, який нам допомагали робити спільно, це проект будівництва нової Луганської обласної клінічної лікарні з усіма відділеннями… Тому я дуже б хотів, щоб ми спільно наступного року рухали вже будівництво цієї лікарні і цим показувати, що ми здатні оцінити масштаби і таймінг реінтеграції Донбасу".

А як у регіонів іде співпраця в бізнесі, дивіться детальніше у повному відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
У харківському екопарку відкрили будинок єнотів – як там живуть звірі
Наступний матеріал
На хлібі та воді вже три місяці: чому у Львові подружжя переселенців залишилося без пенсій – сюжет
Loading...

Тренування один на один: які навички українські армійці переймають в канадських інструкторів

Вчені винайшли спосіб перетворювати будь-яку групу крові в універсальну

Після 7 місяців війни додому повернулася 24 ОМБр ім. короля Данила: як зустрічали

У Кропивницькому відслужили панахиду за загиблими під Іловайськом спецпризначенцями

Роковини Іловайська – і знову суперечки: хто винен та чи можна було уникнути оточення

366 загиблих, 429 поранених: у ЗСУ розповіли, як вели підрахунок бойових втрат в Іловайській трагедії