Сергій Жадан
Сергій Жадан 5 канал

"Навіть військові не соромляться сліз": Жадан популярно про різницю між українцями та росіянами

Читайте по-русски
Письменник наголосив, що на передовій, незалежно від того, за кого голосував той чи інший військовий, усі вони воюють за Україну

Українці набагато емоційніші та відкритіші порівняно із росіянами. Таку думку в ефірі "5 каналу" в програмі "Рандеву" висловив письменник Сергій Жадан. 

"Важлива річ, яку я навчився у співвітчизників, українців – це не боятися пафосу. Згадай, які ми були до 2014 року. Певний скепсис, іронія, нехіть до всього, дистанціювання. А натомість тепер бачиш, як плачуть чоловіки, плачуть військові від емоцій, які в них є. От я недавно був на врученні нагороди "Народний герой" і там виходили офіцери. І просто плакали, дякуючи тим, з ким вони воювали ці 5 років. Не від безсилля, не від безпорадності, а від усвідомлення вдячності, із якими людьми їм випало разом воювати. Ти розумієш, що не слід цих сліз соромитися. І цього пафосу не слід соромитися.  І це те, що нас характеризує великою мірою", – сказав Жадан.

Він додав: "Загалом оця емоційність – мені важко порівнювати з росіянами, бо я в принципі росіян не дуже добре знаю, я загалом крім оцих районів прикордонних, де я виріс, і Москви із Петербугом, я ніде і не був, та і бути не сильно хочу, тому важко порівнювати, але те, що ми набагато емоційніші, набагато відкритіші – це очевидно. Це і позитив, і негатив".

Читайте також: Діти у вишиванках і пропутінські бабці у Станиці: Жадан про особливості порубіжних міст

Крім того, письменник висловив думку, що взагалі аби не було якоїсь депресії і страху, бажано регулярно їздити на схід, поближче до лінії фронту.

"Коли ми сидимо у своїх фейсбуках, нам реальність здається чорно-білою, нам здається, що є прихильники, є противники, тут добре, тут погано. Насправді ти приїздиш у військову частину, спілкуєшся з військовими і ти розумієш, що вони проголосували от приблизно навпіл. Половина за одного кандидата, половина – за іншого. Але всі вони воюють за Україну, вони всі військові однієї частини, вони всі ідуть на завдання і кожен з них має той самий ризик загинути щодня за те, що ми ось тут сидимо і поливаємо тут одних брудом, а іншим даємо якісь лаврові вінки і так далі", – сказав Жадан.

"Це цікаво розуміти, що все-таки реальність – складніша. Вона якось ніби не дуже відповідає нашим уявленням і це нас якось дезорієнтує… що реальність на вулиці не збігається із фейсбучною картинкою. Щоб не було якоїсь депресії і страху, бажано взагалі регулярно їздити на схід, поближче до лінії фронту. Так, їздити, допомагати військовим, допомагати цивільним, спілкуватися з людьми – і тоді буде поменше стереотипів стосовно мешканців Донбасу, тоді буде менше зневіри стосовно нашої армії, буде більше довіри і впевненості. От це те, що дійсно заряджає", – поділився письменник своїм досвідом.

Як повідомляв 5.UA, The New York Times внесла вірші Жадана у список рекомендованих книг року. 

Попередній матеріал
Заява родин Героїв Небесної Сотні – відео
Наступний матеріал
Дивилися з осудом та фіксували КГБ: як 30 років тому підпільно спланували перший "живий ланцюг" – сюжет
Loading...