Підручники
Підручники Depositphotos

Навчання в умовах карантину: у МОЗ та Міносвіти дали рекомендації школам

Читайте по-русски
Батьки не повинні забезпечувати школи засобами індивідуального захисту і засобами для дезінфекції, наголосили в МОН

В умовах адаптивного карантину всім школам у новому навчальному році рекомендовано проводити уроки на свіжому повітрі. Про це заявив т.в.о. міністра освіти України Сергій Шкарлет на пресбрифінгу, передає "Укрінформ".

Зокрема, він заявив, що: проведення уроків на відкритому повітрі – рекомендація для всіх шкіл.

1 вересня не будуть проводитися традиційні шкільні лінійки. Це дасть змогу уникнути скупчення людей.

Також 1 вересня для школярів буде проведено урок про життя та навчання в нових умовах пандемії. За словами глави Міносвіти, до кожної школи відправили ілюстровані інформаційні матеріали з правилами забезпечення епідемічної безпеки: правила носіння масок, соціальне дистанціювання, правила гігієни, вимірювання температури персоналу.

Шкарлет підкреслив, що в шкільному транспорті, який довозить дітей і вчителів до шкіл, діятимуть особливі правила:

  • усі в масках;
  • щоденний термометричний контроль водіїв;
  • дезінфекція двічі на день;
  • кількість пасажирів має відповідати кількості місць для сидіння.

Глава МОН нагадав, що батьки не повинні забезпечувати школи засобами індивідуального захисту і засобами для дезінфекції, захисні маски закуповувати не обов'язково, можна використовувати саморобні.

Якщо будуть випадки порушень або проблеми із забезпеченням у школах, МОН закликає батьків і вчителів інформувати про порушення місцеві органи влади та телефонувати на гарячу лінію Міністерства освіти.

А в МОЗ заявили, що розробили досить ретельні правила та рекомендації з організації навчального процесу. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі програми "Свобода слова" на каналі ICTV.

"Я впевнений, що якщо будуть дотримуватися цих правил, які ми не ввели, то навчальний процес буде безпечним", – сказав він.

Степанов наголосив: "Ми досить чітко сказали, які школи працюють, які не працюють в Україні в умовах адаптивного карантину. Чітко визначено, що виключно в містах та районах, віднесених до "червоного" рівня небезпеки, тільки там навчальний процес припиняється і вони не вчаться. Усі інші працюють", – сказав він.

Також міністр охорони здоров'я акцентував, що в рекомендаціях Міністерства охорони здоров'я "чітко визначено, що відбувається, наприклад, якщо захворіла дитина у класі або захворів учитель".

Він нагадав, що в таких випадках рішення приймає лікар-епідеміолог.

"Після того, коли підтверджений випадок із учнем, треба взяти цю дитину, одягнути на неї маску, перевести її в інше приміщення, де вона буде знаходитися. У класі потрібно провітрити приміщення, зробити дезінфекцію всіх поверхонь, яких торкалася дитина, повідомити батькам. Залежно від стану цієї дитини вона відправляється додому разом із батьками на самоізоляцію, доноситься до відома сімейного лікаря, сімейний лікар викликає мобільну бригаду, яка робить відповідний тест дитині, щоб підтвердити або спростувати коронавірусну хворобу. Якщо підтверджено відповідно коронавірусну хворобу, то лікар-епідеміолог визначає залежно від контактів цю дитину, хто вирушає на самоізоляцію. Усе це досить чітко визначено в алгоритмах", – сказав він.

Степанов зазначив, що в разі захворювання школяра "лікар-епідеміолог не відправлятиме на самоізоляцію всю школу і дітей, які не були в контакті з хворою дитиною".

"Так само відбувається, якщо, наприклад, захворів той чи інший учитель: рішення про самоізоляції будуть прийматися залежно від його контактів. Це не означає, що вся школа йде на самоізоляцію", – сказав він.

Як повідомляв 5.UA, міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що школи переходитимуть на дистанційне навчання, якщо опиняться в "червоній" карантинній зоні. До цього в КМДА заявили, що всі київські школи готові до початку навчального року в умовах карантину. Міністерство охорони здоров'я оновило правила для навчання у школах під час пандемії коронавірусу.

Попередній матеріал
"Політсила, яка будує мости гідності та патріотизму": головні рішення та заяви з'їзду партії "ЄС"
Наступний матеріал
Скандальна заява Фокіна: реакція чиновників, опозиції та коментар самого представника ТКГ
Loading...

Вимог багато, а грошей немає: як школи пристосовуються до нових умов навчання

У Дубно батьки вийшли на протест проти дистанційного навчання – їхні аргументи

COVID-19 і навчальний рік: у київській школі показали, як готуються до 1 вересня – включення

Як зробити безпечнішим навчання в школах під час пандемії COVID-19 – лікар-інфекціоніст

Які нововведення чекатимуть на школярів у навчальному році – Шкарлет

Уроки онлайн і офлайн: уряд затвердив рекомендації МОЗ для роботи шкіл у новому навчальному році