Школа, уроки просто неба
Школа, уроки просто неба 5 канал

Вимог багато, а грошей немає: як школи пристосовуються до нових умов навчання

Читайте по-русски
Карантин вніс зміни і у свято першого дзвоника

Школа повертається, але грошей у коронавірусному фонді на неї – досі не спрямували. Хоча в МОН оголосили заявку на суму у 2 мільярди, про це повідомив виконувач обов'язків міністра освіти. Тож уже сьогодні реалії навчання в умовах карантину відчують на собі учні, студенти, батьки і вчителі. Водночас як школи підготувалися до нового навчального року і яких нововведень очікувати напередодні 1 вересня, дізнавалася кореспондентка "5-го" Ірина Саєвич.

У 309-й школі столиці до нових навчальних реалій підлаштувались оперативно. Уроки музики проводитимуть у літньому театрі, частину занять – на відкритому просторі.

Замість звичних парт і шкільних дошок, ось ці столи і лавочки. З 1 вересня тут відбуватимуться уроки. У школі кажуть: охочих викладати просто неба – черги.

Карантин вніс зміни і у свято Першого дзвоника.

"Ми зробили таку розмітку. Сьогодні навіть так смішно. Педраду я почала у дворі проводити, і всі вчителі встали на ці квіточки. Щоб діти теж знали. Вони ж будуть на кожній перерві виходити у двір. Щоб вони розуміли, що треба себе тримати на такій дистанції", – пояснює директорка школи.

Уроки вчителі проводитимуть у захисних щитках. Режим навчання обирали батьки школярів.

"Перші класи і п'яті класи будуть вчитися щодня у звичайному режимі. Усі інші класи будуть навчатися – початкова школа вибрала через день собі такий режим, тобто день діти в школі – 15 дітей, а інші 15 дітей на дистанційному. Наступного дня вони міняються місцями. А старша школа вибрала через тиждень", – розповіла директорка школи № 309 міста Києва Ольга Тимошенко.

Схожі підходи й у регіонах. Вільний простір на вулиці облаштували у Львівському ліцеї міжнародних відносин.

"Зробили такі два місця просто неба. Тут можуть сидіти дві групи одного класу, які працюють за 1 темою, але мають різні завдання", – показує директорка ліцею міжнародних відносин імені Василя Стуса Світлана Уралова.

Усередині ліцею класи розділили на зони.

"Мають великий простір більш як 60 квадратних метрів. Частина дітей може перебувати за партами і виконувати письмові роботи, в той час інша частина може перебувати за килимком, робити якісь практичні завдання", – зауважила керівниця ліцею.

Серед нововведень цього року – заходити в навчальні заклади можна лише в масках. Пересуватися школою, наприклад, на перервах теж у засобах захисту. За словами головного санітарного лікаря, це повинні робити діти від 5-го класу. Також обов'язкове вимірювання температури для вчителів. На вході повинен бути антисептик. А ще необхідно уникати скупчень. Міністерство освіти рекомендує проводити заняття у великих приміщеннях – актових залах, коридорах. Водночас заборонено заходити до навчального закладу з температурою вище 37,2, перебувати в будівлі батькам. А ще – жодних масових заходів у закритих приміщеннях і шведських столів для харчування. Яким буде навчальний процес – кожна школа обирає самостійно.

"Це одна з рекомендацій – очне навчання, змінне навчання, навчання з певною перервою – один день пів групи навчається онлайн, в той час друга половина групи навчається офлайн з особистісним спілкуванням. Потім змінюється. Перші 15 хвилин нового уроку починається із засвоєння нового матеріалу тими, хто навчався онлайн", – зазначив в.о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Закупити засоби захисту для навчальних закладів мають місцеві органи влади. Із коронавірусного фонду на забезпечення освітніх закладів не виділили ні копійки, кажуть у Міносвіти.

"На сьогодні фонд COVID не має жодної копійки. Ми передбачили на наступний рік. Принаймні подали таку пропозицію на субвенцію щодо санітарного захисту десь 13,3 мільярда", – сказав Шкарлет.

"Кількість дезінфекторів, захисних масок, пірометрів достатня для початку навчання", – переконує заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.

Батьки ж школярів зізнаються: попри ретельну підготовку шкіл, мають побоювання.

"Я хвилююся про те, як буде проходити навчання і наскільки це буде безпечно для дітей", – каже мама учня 8-го класу Оксана Вознюк.

Самі діти за навчанням уже скучили.

"І за друзями, і за школою, і за самими уроками, і за вчителями", – наголошує школярка Софія.

Ірина Саєвич, Марта Шикула, Анна Несевра, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
У Дубно батьки вийшли на протест проти дистанційного навчання – їхні аргументи
Наступний матеріал
"Шкарлет має піти": під Кабміном влаштували акцію за звільнення керівника Міносвіти
Loading...

У МОН розповіли, яку суму можуть витратити на запровадження дистанційного навчання

Удома чи у школі: Кабмін розповів, як навчатимуться учні з 1 вересня

У "Слузі народу" розповіли, що зміниться для школярів у новому навчальному році

"Всеукраїнська школа онлайн": школярка з Києва виграла приз від "5 каналу"

У Міносвіти пояснили, коли цього року учням видадуть свідоцтва й табелі

"Всеукраїнська школа онлайн" на 15 квітня – уроки для 7 класу