Школа
Школа 5 канал

Уроки онлайн і офлайн: уряд затвердив рекомендації МОЗ для роботи шкіл у новому навчальному році

Читайте по-русски
Як проходитиме навчання на практиці, досі розмірковують вчителі

У школу після карантину. З 1 вересня учні таки відвідуватимуть уроки не лише онлайн, а й офлайн. Для цього уряд уже затвердив рекомендації МОЗ для шкіл. У документі прописані норми, за якими вчитися доведеться по-новому. Як готуються учні, батьки та вчителі, дивіться в сюжеті.

Гуляти на канікулах ще два тижні, а семирічна Сніжана готова йти у свій другий клас хоч зараз.

"У школі вчитися зовсім не важко", – каже школярка.

Але важко було на карантині, зізнається мати школярки Юлія. Майже три місяці дочка відвідувала уроки, як і всі, дистанційно – через телефон.

"Незважаючи на карантин, я працювала. Дитина зі мною була на роботі іноді, іноді з дідусем. Для нього пояснити, як включити зум – це дуже проблематично, уроки пропускалися. Хотілося б офлайн, тому що онлайн не дає таких результатів. Їй сім. Вона постійно відволікалася", – говорить Юлія, мати школярки.

Не всі, але більшість. 1 вересня школярі таки навчатимуться у класах. Хоч і з урахуванням адаптивного карантину. Дистанційно чи ні – залежатиме від епідситуації. "Червона" зона – лише онлайн. Якщо ж "зелена", "жовта" та "помаранчева" – відвідувати заняття можна.

До роботи не допускатимуть учителів із температурою вище 37,2 градусів. Керівництво шкіл має організувати навчальний процес так, щоби уникнути скупчення людей. У вбиральнях – антисептики чи рідке мило. А також паперові рушники чи сушарки. Після кожного заняття впродовж 10 хвилин потрібно провітрювати приміщення. А заняття проводити в одному класі. Водночас пересуватися школою – у масці. А от у класі можна бути і без масок. Вчителі ж у ній і на уроці.

Термометри, антисептики – є. Контейнери для використаних масок теж. У черкаській гімназії активно готуються до 1 вересня. Нині дбають про графік роботи, харчування. Сподіваються, що до початку навчального року прийде допомога і з міського бюджету.

"120 вчителів у школі. Якщо в них 5 уроків, вони через кожні дві години повинні змінювати маску – це виливається в дуже немаленьку суму, яку в міському бюджеті наче б то передбачили, але дуже хотілося, щоби на 1 вересня були ці маски закуплені", – каже Ірина Топчій, директорка Черкаської гімназії №9 ім. О.М. Луценка.

Утім, одна справа – маска в класі. Інша – на перерві. Як воно буде на практиці, розмірковує учитель історії та класний керівник Андрій Стецюк.

"Діти на перерві – це все ж таки діти. Якщо на уроці ми можемо чітко побудувати момент дотримання дистанції, створити максимально вдалі умови для провітрювання, то є перерва. Я взагалі не уявляю, як вчитель у масці може розповідати свій предмет, не використовуючи міміку, жести", – каже Андрій Стецюк.

Міміку, жести та емоції обіцяють врахувати згодом. Над затвердженням цієї зміни в МОЗ ще думають.

"Ми змінимо норму. Вчителям буде дозволено викладати без маски на обличчі. У той же час у "помаранчевій" зоні ми дамо рекомендації вчителям все ж таки одягати захисний щиток, який є прозорий, який дає змогу передавати емоції", – говорить Віктор Ляшко, головний санітарний лікар.

Що ж до дистанційного навчання, то в Міністерстві освіти та науки не звітують про готовність чи технічне забезпечення у школах. Лише повідомляють: педагогічна рада має самостійно визначитися з платформами для занять. Тоді як учителі – із режимом їх проведення.

Евеліна Михайленко, Яна Лимаренко, Наталія Світлова, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Виїхала через погрози: колишня ведуча державного ЗМІ Білорусі дала ексклюзивний коментар "5 каналу"
Наступний матеріал
Чутно звук бензопил і підривів: чи дотримуються перемир'я окупанти на Донбасі – сюжет
Loading...

Ляшко розповів, чи треба учням проходити медогляд перед школою

Єврейська община прокоментувала ситуацію з обмежувальними заходами для хасидів

Київ і 13 областей України не готові до послаблення карантину – МОЗ

Вища освіта в умовах пандемії: як і до чого готуються університети та студенти

Учителі в "помаранчевій" зоні, імовірно, вестимуть уроки в захисних щитках – Ляшко

"Ніхто так і не вийшов": міський голова Умані провів ніч під стінами ОПУ