Аудиторія
Аудиторія 5 канал

Вища освіта в умовах пандемії: як і до чого готуються університети та студенти

Читайте по-русски
Першокурсники цьогоріч підуть на навчання аж з 15 вересня. Для інших курсів дата початку незмінна – 1 вересня

Залишилося два тижні до початку нового навчального року, проте досі невідомо, як відбуватиметься освітній процес у вишах. Усе залежить від того, до якої епідеміологічної зони належатиме регіон, де розташований заклад. Чи потраплять студенти до аудиторій та які альтернативи для навчання розглядають університети – дізнавалася журналістка "5-го" Маргарита Варадовська.

Марія – студентка третього курсу. Навчається одночасно у двох вишах на заочній та денній формах. Згадує: дистанційні заняття на карантині більше схожі на самоосвіту, а заочне нічим не відрізнялося від денного.

"Заочне тільки дешевше, простіше. А особливо зараз, у таких польових умовах, немає різниці, що на заочному, що на денному", – каже студентка Марія Білостоцька.

Якщо через пандемію знову доведеться повернутися до онлайн-освіти, студенти не хочуть платити ті ж гроші, що й за звичайну денну. Натомість в опитаних нами університетах оплату зменшувати поки що не планують, а програму хочуть виконати за будь-яких обставин.

"З фінансової точки зору, як пояснює фінансова служба нашого університету, тут підстав для перегляду немає", – переконує проректор Київського національного університету імені Т. Шевченка Володимир Бугров.

"Звичайно, перед бюджетною комісією будуть поставлені завдання щодо оптимізації вартості контрактного навчання, але з урахуванням інтересів університету", – пояснює проректор Харківського національного університету імені Каразіна Антон Пантелеймонов.

МОЗ поки що дає тимчасові рекомендації для всіх навчальних закладів щодо організації навчання. Як от: опитувати студентів про стан здоров'я чи мінімізувати пересування між кабінетами. А чи переходити на дистанційний формат – залежатиме від того, в якій зоні опиниться заклад.

У "зеленій" – усе буде як зазвичай з урахуванням загальних рекомендацій. Якщо епідситуація погіршиться і виш потрапить до "жовтої" чи "помаранчевої" зони, навчання буде змішаного типу. Лекції – онлайн, семінарські й практичні заняття – в аудиторіях. У разі "червоної" зони освітній процес стане повністю дистанційним.

"Усі лекційні потоки будуть розбиватися на менші потоки, навіть у випадку "зеленої" зони ми будемо розбивати лекційні потоки. І навіть у цьому разі ми рекомендуємо на факультетах й інститутах, кругом є свої особливості, ми рекомендуємо зменшити кількість аудиторно-лекційних занять і перенести їх", – зазначив проректор КНУ.

У Харківському університеті імені Каразіна хочуть, щоби спілкування з викладачами та адміністрацією повністю перейшло в онлайн. Активно розробляють освітні курси на онлайн-платформі.

"У нас от за період карантину з березня до червеня 2020 року було сертифіковано порядку 600 дистанційних курсів для студентів. А до того ще було їх сертифіковано також близько 1000. Тобто ми вже маємо ось такий сталий банк дистанційних даних для навчання", – зауважив Антон Пантелеймонов.

Першокурсники цьогоріч підуть на навчання аж з 15 вересня. Для інших курсів дата початку незмінна – 1 вересня.

Маргарита Варадовська, Анна Несевра, Іван Лємєхов, "5 канал"

Попередній матеріал
Оприлюднили відео з моментом підпалу авто програми розслідувань "Схеми"
Наступний матеріал
Тварини виснажені, хворі й недогодовані: в Одесі зоозахисники борються з вуличними горе-фотографами
Loading...

У МОН розповіли про умови та терміни вступу до ВНЗ

Совсун пояснила, у чому важливість і недоліки вступу абітурієнтів з ОРДЛО без ЗНО

Державне фінансування і ЗНО для заочників можуть скасувати – Шкарлет

Без ЗНО та за квотою: абітурієнти з окупованого Донбасу та Криму вступатимуть за однаковими правилами

В університеті оборони випустили майже 700 офіцерів та бойових командирів – як це було

Університет Короля Данила встановив новий рекорд: лекцію одночасно слухали 10 тисяч осіб – як це було