Абітурієнти
Абітурієнти 5 канал

В Україні стартував прийом заяв до вишів – скільки є часу, щоб подати документи

  Читайте по-русски
  Інформація про рекомендації на бюджет стане відома не пізніше 27 серпня

  У четвер, 13 серпня, в Україні стартував прийом електронних заяв від абітурієнтів, які вступають до вишів на навчання за програмами бакалавра (наскрізного магістра) після 11 класів. Заяви можна подавати онлайн через електронні кабінети. Про це повідомляє пресслужба Міносвіти.

  Прийом заяв триватиме до суботи, 22 серпня (до 16 серпня для абітурієнтів, які проходять творчі конкурси або здають вступні іспити замість ЗНО до вищих навчальних закладів, але не зробили цього в період з 1 до 12 серпня).

  У вступників є можливість подати до п'яти заяв на місця державного замовлення в будь-який виш без обмеження за кількістю спеціальностей, на які вони подаються. Кількість поданих заяв на контракт не обмежується.

  У будь-яку заяву, яку вступник подає на бюджет, він має:

  • обов'язково встановити її пріоритетність – від 1 до 5, де 1 – це найвища пріоритетність, а 5 – відповідно, найнижча. Змінити пріоритетність після подачі заяви неможливо. Перед подачею заяв абітурієнти можуть оцінити свої шанси отримати бюджетне місце на конкретну спеціальність, скориставшись інформацією про прохідні бали минулих років на поточну конкурсну пропозицію;
  • стежити за нинішніми рейтингами вступники зможуть після початку подачі заяв на сайті https://vstup.osvita.ua/. Інформація буде оновлюватися три рази в день.

  Вступникам потрібно бути уважними, оскільки:

  • після подання першої заяви внести будь-які зміни в електронний кабінет буде вже неможливо. Тому краще переконатися ще раз, що всі дані в електронному кабінеті вказані правильно;
  • змінити середній бал після подання першої заяви можливо тільки шляхом звернення абітурієнта до установи освіти, де було зареєстровано першу заяву;
  • вступники, у яких є право на спеціальні умови участі в конкурсному відборі та внесені до Реєстру осіб зі спеціальними умовами, мають переконатися, що під час подачі заяв у них вказана відповідна категорія пільги і вона підтверджена установою після подачі заяви;
  • абітурієнтам не обов'язково намагатися подати заяви в перший день, тому що це ніяк не впливає на участь у конкурсному відборі, однак і не потрібно це відкладати на останній момент.

  Інформація про рекомендації на бюджет стане відома не пізніше четверга, 27 серпня, виконати вимоги до зарахування потрібно буде до 18:00 понеділка, 31 серпня, а зарахування таких вступників відбудеться в суботу, 5 вересня.

  Як повідомляв 5.UA, із 1 серпня в Україні стартувала вступна кампанія до установ вищої освіти, яка проходить в умовах пандемії коронавірусу.

  Попередній матеріал
  Оновлений перелік карантинних зон: хто в "червоній" та де опинився Київ
  Наступний матеріал
  Понад 80% українців стверджують, що не мають знайомих із COVID-19 – соцопитування
  Loading...