Люди у масках
Люди у масках 5 канал

Вступна кампанія-2020 стартувала в Україні: які корективи вніс коронавірус

Читайте по-русски
Для тих, хто має труднощі з реєстрацією, при навчальних закладах створили консультативні центри

Вступна кампанія в Україні стартувала. Усі документи абітурієнти цьогоріч можуть подати через інтернет. Реєструвати свої електронні кабінети майбутні студенти почали з самого ранку. А от подавати заяви до омріяних закладів зможуть з 13 до 22 серпня. Після того, як вступник отримає рекомендацію до зарахування, має надати оригінали документів. Якщо раніше це можна було зробити лише особисто, то тепер навіть поштою чи електронкою. Інші особливості цьогорічного вступу вивчала кореспондентка "5 каналу" Ірина Саєвич.

Зазвичай у цей період біля університету Тараса Шевченка гамірно. Абітурієнти штурмують приймальні комісії. Та цьогоріч карантин вніс свої корективи. Вступне життя тепер вирує онлайн.

Щоб подати заяву до омріяного закладу спершу треба буде зареєструвати свій електронний кабінет. Серед інформації, яку потрібно внести, й середній бал з атестата. Чи абітурієнт не перебільшив своїх успіхів, перевірятимуть приймальні комісії, тож хитрощі можуть обернутися проблемами. Якщо ж якийсь з етапів не зрозумілий, можна скористатися відеоінструкцією на сайті для реєстрації.

Труднощів із реєстрацією не виникло, каже вступник із Івано-Франківщини Максим Діголарь.

"Та це елементарно. Колись було трішки важче, бо потрібно було збирати всі документи, дізнаватися наперед і їхати саме до університету, відстоювати довгі черги і подавати документи. А зараз це можна зробити з допомогою комп'ютера, швиденько і без напрягу", – каже Максим Діголарь, абітурієнт.

А ось в іншої без 5 хвилин студентки складнощі таки були.

"Я не знала куди, що натискати, мені трішки там не зрозуміло", – розповідає Інга Федоренко, абітурієнтка.

Інга хоче навчатися у музичній академії імені Чайковського. Нині – творчий конкурс. Аби на нього потрапити, реєструвалася ще й на сайті навчального закладу.

"Прізвище, ім'я по-батькові звичайно. Який інструмент, який потік я хочу", – говорить дівчина.

"Я взагалі люблю це все онлайн. Все дуже просто. Все класно", – каже Інга Федоренко, абітурієнтка.

А для тих, хто має труднощі з реєстрацією, при навчальних закладах створили консультативні центри.

"У нас є працівник приймальної комісії, який надає консультації, тобто допомагає створювати безпосередньо електронні кабінети. Це для тих категорій абітурієнтів, які самостійно не в змозі", – розповідає Віктор Бондарчук, проректор з навчальної роботи національної музичної академії України імені Чайковського.

Ті, хто зареєструвався в електронному кабінеті, з 13 по 22 серпня повинні подати електронні заяви на вступ до вишів. На бюджет можна не більше 5 й розмістити їх за пріоритетністю – від найбільш до найменш бажаного закладу. На контракт можна подавати необмежену кількість заяв.

Але перед цим на деякі спеціальності абітурієнтам ще доведеться здати творчі конкурси. Вони триватимуть з 1 по 12 серпня.

Схвильовані батьки під дверима й сконцентровані на виступі абітурієнти всередині – у музичній академії творчі конкурси тривають від ранку. Через коронавірус – всі у масках й проходять температурний скринінг. Групові іспити, як от музичний диктант, скасували, а на індивідуальні випробування кожен вступник приходить у чітко визначений час. Так уникнули скупчень.

"Ми чітко створили графік роботи абітурієнта в класі – провітрювання, дезінфекція, з дотриманням всіх епідеміологічних норм і вимог", – говорить Віктор Бондарчук, проректор з навчальної роботи Національної музичної академії України імені Чайковського.

"Сьогодні я склав спецінструмент. Це саме екзамен по грі на своєму інструменті, дуже сильно хвилювався, бо через карантин в мене взагалі десь майже півроку не було ніяких занять з викладачами. Я самостійно готувався", – розповідає Борис, абітурієнт.

Хвилювався і через конкуренцію, цього року охочих навчатися в академії більше ніж торік. Втім і державне замовлення у всіх навчальних закладах цього року більше на майже 6%. Кого ж зарахують на бюджет абітурієнти дізнаються до 5 вересня, на контракт – до 30 вересня.

Ірина Саєвич, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Ліквідація Скрипника: де переховувався нападник і чому поліції не вдалося взяти його живим
Наступний матеріал
Четверте перемир'я Зеленського, "та сторона" і Кравчук на чолі ТКГ – "Невигадані історії"
Loading...
Авіакомпанія "СБУ": як Служба безпеки заробляє на карантині – "Спостерігач"

Авіакомпанія "СБУ": як Служба безпеки заробляє на карантині – "Спостерігач"

У Луцьку, який потрапив у "червону зону", відмовилися посилювати карантин

У Луцьку, який потрапив у "червону зону", відмовилися посилювати карантин

Активізація коронавірусу в Україні – заступниця головного санлікаря назвала причину

Активізація коронавірусу в Україні – заступниця головного санлікаря назвала причину

МОЗ рекомендує: як працюватимуть школи в Україні з 1 вересня – реакція батьків і вчителів

МОЗ рекомендує: як працюватимуть школи в Україні з 1 вересня – реакція батьків і вчителів

Будівництво доріг проти COVID-19: як витрачають кошти з "коронавірусного" фонду

Будівництво доріг проти COVID-19: як витрачають кошти з "коронавірусного" фонду

У ЗСУ зростає добовий рівень захворюваності на COVID-19 – подробиці

У ЗСУ зростає добовий рівень захворюваності на COVID-19 – подробиці