Фокін
Фокін 5 канал

Скандальна заява Фокіна: реакція чиновників, опозиції та коментар самого представника ТКГ

Читайте по-русски
На сайті Офісу президента вже зареєстрували петицію з вимогою відсторонити Фокіна від участі в переговорах

Фокінізми у ТКГ: Вітольд Фокін каже, що готовий надати особливий статус для всього Донбасу, амністія для бойовиків та компроміси з Росією. Про це розповів в інтерв'ю проросійському інтернет-виданню "Страна.ua". І саме перед новою зустріччю учасників Мінських перемов. Що означають такі заяви, як їх оцінюють колеги Фокіна по ТКГ та представники української влади –  кореспондентка "5-го" Марія Писаренко збирала думки.

"Як говорить Кравчук, казати можна що завгодно. Головне – не підписувати документів. У мене немає питань до Фокіна. Але є питання до того, хто включав його в переговорну групу. Для чого?" – запитує Сергій Гармаш, представник Донецька у Тристоронній контактній групі в Мінську.

Сергій Гармаш представляє окупований Донецьк у політичній підгрупі на Мінських переговорах. Саме перший заступник голови делегації Вітольд Фокін мав би координувати діяльність переселенців у Тристоронній контактній групі, але жодного разу з ними не зустрічався. Сергій здивований заявами свого колеги. Той в інтерв'ю "Страна.ua" розповів, що вважає особливий статус для всього Донбасу способом завершити війну. А ще наполягає провести вибори в ОРДЛО та амністувати всіх бойовиків.

"Мінімум 10 мільйонів людей в Україні, які кров'ю зав'язані в цьому конфлікті, вони хочуть справедливості. Якщо будуть реалізовані ідеї Фокіна – це ж все, чого хоче від нас Росія. Якщо ми йдемо на мир на умовах Росії, то це ж ми міняємо нашу геополітичну орієнтацію", – зауважив Гармаш.

Роботу мінських переговірників фактично координує голова Офісу президента Андрій Єрмак. Він від заяв Вітольда Фокіна відхрестився. Назвав їх особистою думкою політика.

Сприймати заяви Фокіна як офіційну позицію всієї української делегації Тристоронньої контактної групи зарано. Її ще не обговорили самі перемовники всередині політичної підгрупи. Та такі узгодження позицій майже не відбуваються. Переговірники зустрічаються вже безпосередньо під час відеоконференції. Востаннє хіба що їх збирали тут, в Офісі президента, перед попередньою зустріччю 18 серпня.

У Міністерстві внутрішніх справ пропозиції амністувати бойовиків назвали провокаційними.

"Заявляти про те, що злочини були з обох сторін, – це не правильно і не відповідає реальному стану справ. Ми захищаємо нашу країну. Ми вбиваємо ворогів. А вороги вбивають мирних громадян України. Ми їх сюди не кликали", – наголосив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

Критикують заяви Вітольда Фокіна і в провладній фракції "Слуга народу". Парламентарі хочуть викликати його до себе на розмову. Голова Верховної Ради запевняє: проводити вибори на окупованому Донбасі неможливо, як і говорити про амністію для злочинців.

"Станом на сьогодні таких законопроєктів немає. Є військові злочини, які в жодній країні не підлягають амністії. Це реалії, з якими стикався світ багато разів. І Україна тут навряд чи зможе піти своїм окремим шляхом", – зауважив Разумков.

Депутати з опозиції вимагають негайно виключити Фокіна зі складу ТКГ.

"Юридичної можливості такої немає, тому що ТКГ, точніше її члени, вони призначаються указом президента. Це прерогатива президента України як голови Ради нацбезпеки", – каже голова фракції "Голос" Сергій Рахманін.

"Не може бути організація ніяких виборів – ні місцевих, ні в органи центральної законодавчої влади. До тих пір, поки не буде встановлений контроль над кордоном і не будуть роззброєні незаконні збройні формування", – наполягає народний депутат "ЄС" Михайло Забродський.

Вітольд Фокін відреагував на критику у свій бік у коментарі "5-му каналу". Каже: реакцією на свої слова задоволений. І переконує: посилався на положення Мінських домовленостей. Вважає, що представники чинної влади критикують його, бо мають зв'язок із попередниками.

"Це означає, що в провладних структурах є заслані козачки. Якщо прихильники війни скаженіють, значить мої слова потрапили туди, куди треба. Нам треба принести в Україну мир, що ми і збираємося робити. Я маю на увазі, ми з Леонідом Макаровичем Кравчуком", – сказав Фокін.

Наступну зустріч підгруп у межах Мінських перемов призначили вже на вівторок. Тим часом на сайті Офісу президента вже зареєстрували петицію з вимогою відсторонити Фокіна від участі в переговорах.

Марія Писаренко, Сергій Барбу, Ірина Сисак, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
Навчання в умовах карантину: у МОЗ та Міносвіти дали рекомендації школам
Наступний матеріал
У Білорусі створять опозиційну партію "Разом" – що відомо
Loading...
Заяви Фокіна про амністію бойовиків, особливий статус Донбасу та переговори з маріонетками Кремля – "Інфовечір"

Заяви Фокіна про амністію бойовиків, особливий статус Донбасу та переговори з маріонетками Кремля – "Інфовечір"

Фокін прокоментував скандальне інтерв'ю: "Реакцією на свої слова задоволений"

Фокін прокоментував скандальне інтерв'ю: "Реакцією на свої слова задоволений"

 Фокін, вибори в ОРДЛО і бунт місцевої влади на Буковині – "Час Ч"

Фокін, вибори в ОРДЛО і бунт місцевої влади на Буковині – "Час Ч"

Амністія всіх бойовиків та особливий статус – Фокін розповів, що планує зробити для Донбасу

Амністія всіх бойовиків та особливий статус – Фокін розповів, що планує зробити для Донбасу

"Росію треба зрозуміти" – Фокін у 2017-му виправдовував окупацію Криму Путіним

"Росію треба зрозуміти" – Фокін у 2017-му виправдовував окупацію Криму Путіним

Зеленський офіційно призначив 87-річного Фокіна до української делегації ТКГ

Зеленський офіційно призначив 87-річного Фокіна до української делегації ТКГ