Ігор Коломойський
Ігор Коломойський Фото: Vladyslav Sodel (Влад Содель)

Нацбанк надав свої аргументи в судовому протистоянні з Коломойським

  Читайте по-русски
  Коломойський вважає рішення Печерського суду вирішальним у швейцарському провадженні

  Національний банк України надав суду першої інстанції Республіки й кантону Женеви свої аргументи за клопотанням ексакціонера "ПриватБанку" Ігоря Коломойського про призупинення судового провадження. Про таке повідомила прес-служба НБУ.

  У Нацбанку стверджують, що рішення Печерського суду, на яке посилається олігарх, не має жодного стосунку до провадження у Швейцарії.

  "Коломойський подав клопотання до суду Женеви 21 травня, засноване на резолютивній частині рішення Печерського суду від 20 квітня, яким були розірвані сім договорів поручительства за кредитами рефінансування НБУ, виданих "ПриватБанк"у. На п'ять з них НБУ посилався в позові до швейцарського суду", – йдеться в тексті повідомлення.

  Слід зазначити, що Коломойський вважає рішення Печерського суду вирішальним у швейцарському провадженні і просить зупинити його до винесення рішень за апеляційними скаргами в Україні, зазначили в НБУ.

  "Навіть якщо рішення Печерського районного суду Києва про розірвання договорів поруки вступить в законну силу в майбутньому (у чому немає ніякої впевненості), воно не може анулювати зобов'язання І.В. Коломойського, що виникли до розірвання цих договорів (принцип естопель). Позовні вимоги Національного банку в суді Швейцарії стосуються його зобов’язань, які вже виникли за відповідними договорами поруки. Тому рішення Печерського районного суду Києва не може мати жодних правових наслідків для провадження в суді Швейцарії", – наголосили в НБУ.

  У Нацбанку також додали, що Коломойський не обґрунтував і не надав жодних доказів на підтримку свого клопотання.

  Ще один аргумент НБУ – провадження не може бути зупинено на початковій стадії розгляду, оскільки Коломойський ще не надав пояснення своєї позиції по суті спору. Відповідно, в суду немає можливості врахувати інтереси сторін для прийняття рішення за клопотанням про зупинення провадження.

  Нагадаємо, раніше стало відомо, що через пов'язані з Коломойським офшорні компанії з "ПриватБанку" виводили 470 млрд доларів протягом 2006-2016 років. Такі дані наведено у позові "ПриватБанку" проти Коломойського у США.

  23 травня стало відомо, що "ПриватБанк" подав позов проти Ігоря Коломойського до суду в США. В коментарі до позову прес-служба банку повідомила, що у позові хоче стягнути з Коломойського "кілька сотень мільйонів доларів". Зазначимо, що паралельно між "ПриватБанком" та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова в усьому світі на суму понад $2,5 млрд.

  Попередній матеріал
  Тарута під час виступу двічі назвав українських армійців "бойовиками"
  Наступний матеріал
  Синоптики повідомили, якої погоди слід очікувати 19 червня
  Loading...

  Вже зараз бачимо певне запізнення у формуванні бюджетної резолюції – голова ради НБУ

  Бізнес не повинен подавати декларації про валюту та майно за кордоном – НБУ

  Нацбанк подав дві скарги на суддів, які розглядали справу щодо націоналізації "ПриватБанку"

  "ПриватБанк" виграв у компанії Коломойського справу щодо рефінансування – рішення суду

  Посадовці Нацбанку брали хабарі під час "перевірок" банків – ДБР

  МВФ дав оцінку монетарній політиці Нацбанку