Суд
Суд info-rm.com

Позов України проти РФ у Гаазі: найскладніший процесуальний етап настане за 1,5-2 роки – юрист

За словами юриста, наразі немає механізму примусу виконання судових рішень ООН

Найскладніший процесуальний етап у справі проти РФ у Міжнародному суді ООН чекає на Україну через 1,5-2 роки, заявила юрист британської правозахисної групи GlobalRightsCompliance Катерина Бусол в ефірі "5 каналу".

"Ми говоримо про те, що РФ допомагає фінансувати бойовиків, які здійснюють терористичні акти, це окрема категорія за міжнародним правом. І це постає як залякування населення з метою повалити його владу. Не було ще взагалі жодної практики за цією конвенцією, зокрема в Міжнародному суді ООН. Тому, на даному етапі він повівся дуже обережно, не призначивши тимчасові заходи. Але він визнав попередню юрисдикцію за цією конвенцією. Найскладніший процесуальний етап у справі проти РФ в Міжнародному суді ООН чекає на Україну через 1,5-2 роки", – заявила вона.

"Наразі немає механізму примусу виконання судових рішень чи якихось проміжних наказів. Звичайно, можна вживати санкції, використовувати рішення суду про призначення тимчасових заходів як аргумент для накладення нових санкцій. Але ми маємо головне – у наказі помітно, що суд постійно посилається на звіти правозахисних організацій про стан дотримання прав людини у Криму. Це означає, що він і далі переглядатиме звіти, і якщо не буде поступу зі сторони РФ, то це дає нам ще більше підстав вважати, що фінальне рішення по справі буде на користь України", – пояснила Бусол.

Нагадаємо, у МЗС прокоментували рішення суду ООН у Гаазі за позовом України проти РФ. 

Як повідомляв 5.UA, 6-9 березня 2017 року в Міжнародному суді ООН у Гаазі відбулися слухання у справі України проти Росії. Позов Україна подала 16 січня 2017 року до Міжнародного суду ООН, аби притягнути Росію до відповідальності за підтримку тероризму на сході України та дискримінацію етнічних українців та кримських татар в окупованому Криму.

Попередній матеріал
День до виборів у Франції: хто із чотирьох кандидатів найбільш вигідний для України
Наступний матеріал
Найменший тенісист країни: як 3-річний Дмитрик потрапив до Книги рекордів України
Loading...

Гаазький трибунал спростував спроби Росії видати себе за посередника, а не учасника війни на Донбасі – Порошенко

"Обіцянки міністрів – блеф": Василенко заявив, що потенціал міжнародних судових інстанцій повністю вичерпаний

Чи варто Україні готуватися до великої війни із Кремлем – "Час. Підсумки дня"

"3:1 на користь України": Кулеба пояснив рішення Міжнародного суду ООН

Розгляд Міжнародним судом ООН позову України проти РФ може змінити "Мінський формат" – Безсмертний

"Час. Підсумки дня": Як вплине проміжний вердикт Міжнародного суду ООН на перебіг "мінського процесу"