Олена Зеркаль
Олена Зеркаль obozrevatel.com

"Дуже позитивне" – у МЗС прокоментували рішення суду ООН у Гаазі за позовом України проти РФ

  Україна очікує, що РФ повною мірою виконуватиме проміжне рішення Міжнародного суду ООН, заявили у МЗС

  Ухвалене сьогодні, 19 квітня 2017 року, рішення суду ООН у Гаазі за позовом України проти Росії є "дуже позитивним". Про це в середу в Гаазі в інтерв'ю журналістам після завершення слухання ухвали Суду щодо тимчасових заходів для Росії повідомила глава української делегації, заступник міністра закордонних справа України Олена Зеркаль, пише УНІАН

  Вона також наголосила, що ухвалене сьогодні рішення є "дуже позитивним" для України. Зеркаль констатувала, що завдяки цьому також були виявлені "слабкі місця".

  "Ми, фактично, вже знаємо, де в нас є слабкі місця, і де нам треба більше працювати по збору доказів і доведенню саме намірів (у рамках Конвенції щодо фінансування тероризму), про які Суд сьогодні сказав, що вони (судді) не знайшли в наших матеріалах та позиції намірів саме цього елементу, то ми при підготовці справи по суті будемо фокусуватися на цьому", – наголосила глава делегації. 

  Вона додала: "Всі боялися, що не буде юрисдикції prima facie – попередньої юрисдикції, особливо щодо Конвенції про фінансування тероризму. Суд визнав, що вона є, суд визнав наявність порушень".

  Також, за її словами, суд визнав, що наявність цього спору "ніяк не перешкоджає мінському процесу, і що сторони можуть продовжувати мінський процес і судовий розгляд". "Ніхто нічого нам не лімітував, тому для нас це рішення є дуже позитивним, особливо з огляду на те, що росіяни просили взагалі відхилити наші вимоги і не приймати рішення. Для нас це дійсно перемога", – підкреслила заступник міністра.

  Зеркаль також заявила, що Україна очікує, що РФ невідкладно і повною мірою виконуватиме проміжне рішення Міжнародного суду ООН. Вона також додала, що Суд ООН у травні визначить календарний розклад розгляду по суті справи "Україна проти Росії".

  Як повідомляв 5.UA, 6-9 березня 2017 року в Міжнародному суді ООН у Гаазі відбулися слухання у справі України проти Росії. Позов Україна подала 16 січня 2017 року до Міжнародного суду ООН, аби притягнути Росію до відповідальності за підтримку тероризму на сході України та дискримінацію етнічних українців та кримських татар в окупованому Криму.

  Нагадаємо, Україна подала позов на підставі порушення Росією двох конвенцій – Конвенції про запобігання фінансування тероризму і Конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації – та вимагає від РФ припинити фінансування терористів на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.

  Попередній матеріал
  "Час. Підсумки дня": Як вплине проміжний вердикт Міжнародного суду ООН на перебіг "мінського процесу"
  Наступний матеріал
  Хіматака в Сирії: дослідження підтверджує використання зарину або його аналогу
  Loading...

  Міжнародний суд ООН в Гаазі виголошує рішення щодо запобіжних заходів до Росії за позовом України – відео

  Позов України проти РФ: завтра Гаазький суд оголосить рішення щодо запобіжних заходів до Росії

  Позов України проти РФ: Гаазький трибунал визначився з датою оголошення вироку

  До річниці резолюції Генасамблеї ООН щодо України МЗС вчергове вимагає від Москви припинити окупацію Криму

  Засідання ООН щодо відмови від ядерної зброї проігнорувало близько 40 країн

  Експерт пояснив, чи можливо змусити Росію виконувати рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі