Міжнародний суд ООН
Міжнародний суд ООН 5.ua

Позов України проти Росії: Що постановив Міжнародний суд ООН та які це має наслідки

Позов української сторони наразі задоволений лише частково

Росія повинна зняти заборону на роботу кримськотатарського Меджлісу та відновити навчання українською мовою у кримських школах. Відповідне рішення оголосив Міжнародний суд ООН у середу, 19 квітня, передає "5 канал".

Водночас, вітчизняним юристам не вдалося переконати Феміду у тому, що Росія фінансує терористів на українському сході. Тому позов України щодо запровадження тимчасових обмежувальних заходів проти Федерації суд задовольнив частково.

  • Позов України проти Росії

Фінансування тероризму та расова дискримінація – з такими обвинуваченнями проти Росії Київ звернувся до Міжнародного суду ООН. Під час перших слухань, що відбулися на початку березня, суддів закликали вжити тимчасових обмежувальних заходів і заборонити Росії розпалювати  конфлікт, доки у Гаазі розглядатимуть позов.

Вітчизняні дипломати також вимагали припинити постачання зброї сепаратистам та утиски корінного населення Криму.

  • Рішення суду

Суд постановив: Москва повинна відновити діяльність кримськотатарського Меджлісу і дозволити навчання українською мовою у школах півострова. Таке рішення підтримали 13 із шістнадцяти суддів. Троє представників Феміди утрималися.

"Ми взяли до уваги доповідь Управління верховного комісара ООН з прав людини. У ній сказано, що заборона Меджлісу позбавляє кримських татар права обирати власні представницькі інститути влади. Крім того, у доповіді зазначено – навчання українською мовою в Криму знищують шляхом тиску на адміністрації шкіл, вчителів, дітей та їхніх батьків. Суд вважає, що до ухвалення остаточного рішення у цій справі Росія має утриматися від обмеження права кримськотатарської громади на збереження Меджлісу. Крім того, Росія має забезпечити освіту українською мовою", – підкреслив голова Міжнародного суду ООН Ронні Абрахам.

А от у питанні фінансування терористів на Донбасі українським юристам переконати Міжнародний суд не вдалося. Представникам Феміди забракло доказів того, що Російська Федерація умисно і на державному рівні забезпечує незаконні угруповання на сході України зброєю, кадровими військовими та коштами. Обмежувальних заходів з цього питання суд не ухвалив, однак закликав сторони дотримуватися Мінських угод.

"Суд нагадує, що сторони підписали пакет Мінських угод. Його схвалили президенти України, Росії, Франції та канцлер Німеччини. Суд очікує, що сторони докладуть спільних зусиль для виконання цих домовленостей і врегулювання конфлікту на сході України", – зазначив голова Суду.

  • Як відреагувала українська дипломатія

Голова української делегації Олена Зеркаль закликала міжнародну спільноту ретельно стежити за виконанням Росією рішення суду. Вона заявила, що представники Києва мають достатньо доказів, які додатково представлять на розгляд представникам Феміди, щойно почнуться слухання по суті справи. За оцінками юристів, розгляд позову може тривати 5 років.

Варвара Міранкова, "5 канал"

Попередній матеріал
Подивіться в очі захисникам: Військове ТБ оприлюднило відео з історіями "непереможних"
Наступний матеріал
Експерт пояснив, чи можливо змусити Росію виконувати рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі
Loading...