Нацрада з питань телебачення
Нацрада з питань телебачення 5 канал

На телеканалі "Еспресо" перевірку від Нацради назвали політичним переслідуванням

Читайте по-русски
У Нацраді вважаюить, що телеканал не виконує вимог закону щодо частки національного продукту в телеефірі

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила перевірку телеканалу "Еспресо" за трансляцію в ефірі програм української служби "Радіо Свобода" та ВВС NEWS Україна, повідомляється на сайті телеканалу.

Як зазначається, регулятор вважає, що телеканал не виконує вимог закону щодо частки національного продукту в телеефірі. 

"Співпраця телеканалу "Еспресо" та "Радіо Свобода" розпочалася ще з часів Майдану й триває до сьогодні. Програми "Радіо Свобода" знімаються в Україні й не є програмами іноземного виробництва. З 2014 року телеканал "Еспресо" проходив кілька планових перевірок Нацради і жодних зауважень з приводу цих програм у Нацради не було", – йдеться в повідомленні.  

За словами працівників "Еспресо", телеканал ще 16 березня 2020 року звернувся до Нацради з проханням внести зміни до ліцензії, пов’язані з показами програм іноземного виробництва, якими є також програми української служби BBC. За законом кінцевий строк розгляду цієї заяви закінчився 26 березня. Починаючи з 27 березня йдеться про тривале (понад 1,5 місяця) порушення з боку Нацради, що є тиском на телеканал з метою перешкоджання його розвитку.

Дії телеканалу, які Нацрада вважає порушенням, зумовлені порушеннями закону, які допустила сама Нацрада. Якби заява була розглянута вчасно, як того вимагає закон, то ніякого "порушення" не було б. 

"Коли Нацрада в прес-релізі каже, що програми української служби "Радіо Свобода" і ВВС NEWS Україна є "програмами іноземного виробництва", це зайвий раз демонструє, що Нацрада вже без перевірки визнала телеканал порушником. Тобто, в таких умова перевірка стає лише формальністю, щоб юридично закріпити бажання окремих членів Нацради розпочати політичне переслідування інформаційного телеканалу", йдеться в повідомленні.

Працівники телеканалу "Еспресо" закликають Нацраду припинити незаконний тиск, спрямований на протидію поширення в українському інформаційному просторі демократичних цивілізаційних цінностей.

Як повідомлялося раніше, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення та Комісія з журналістської етики не можуть мати претензій до Дмитра Гордона щодо його інтерв'ю з воєнним злочинцем Ігорем Гіркіним.

Попередній матеріал
День вишиванки: античні скульптури Львова одягли у вишиті сорочки – відео
Наступний матеріал
Геращенко: При Зеленському Україна зникає з міжнародної політичної арени – "Гончаренко рулить"
Loading...

Телеканал NewsOne перевірять через висловлювання про службу євреїв у військах Третього Рейху

Медіа, які критикують владу, матимуть проблеми від Нацради – Костинський повідомив, що "5 канал" може потрапити під удар

Інтерв'ю Гордона з Гіркіним – чи матимуть претензії Нацрада з питань телебачення і Комісія з журналістської етики

Телеканал "112" показав мультфільм, створений за підтримки міністерства культури Росії

Костинський і Фещук не розуміють, чому їх звільнили з Нацради

Від російськомовних пісень повністю відмовився "Київ FM" : як це вплинуло на життя радіостанції